Byłem aktywnym instruktorem wykładowcą i egzaminatorem SITN. Obecnie przebywam na emeryturze i nie prowadzę kursów kadrowych SITN PZN. Moja długa kariera zawodowa dobiegła końca w 2018 roku (ze względu na wieńcówkę musiałem przerwać jazdę na nartach). Ale zostały wspaniałe wspomnienia…

Film 1

Ze Szkołą Narciarską i Sudeckiem Klubem Sportowym Aesculap byłem związany od 1975 roku jako instruktor, od 1985 roku jako trener, od 1996 roku jako instruktor wykładowca i kierownik wyszkolenia. W latach 2000 – 2014 prowadziłem oficjalny serwis internetowy Aesculapa. Ten film ukazuje moją sylwetkę – narciarza, fotografa i rowerzystę. Całe moje życie – praca w pigułce. 

Ważną częścią mojej pracy w górach (karierę IW definitywnie zakończyłem w 2018 roku) były Kursokonferencje Instruktorów Wykładowców i Asystentów, organizowane przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa w różnych miejscach w Tatrach i Alpach. Szkoliłem się tam (i wykonywałem zadania na rzecz Aesculapa), a w wolnych chwilach uwieczniałem zajęcia, w których brałem udział wraz z innymi IW.

Film 2

Tereny narciarskie Passo Tonale.

Film 3

Zdjęcia z wyjazdów w Alpy i Tatry.

Autofilmowanie – na szczęście uwieczniłem swoje zjazdy.

Czasem muszę zażartować w sytuacji, kiedy na zawsze odstawiłem narty. Oto człowiek orkiestra – narciarz, reżyser, operator kamery, specjalista od dźwięku, montażysta, webmaster. Sześć w jednym 😉 Przedstawiam Państwu film archiwalny, jaki zrealizowałem w czasach, kiedy jeszcze jeździłem na nartach. Ukazuje on jak zjeżdżam z Łysej Góry i Okola w Górach Kaczawskich (lata 2011 – 2015). Filmowałem sam siebie. Kamerę ustawiałem na statywie, włączałem ją, zjeżdżałem, a następnie podchodziłem lub podjeżdżałem wyciągiem i wyłączałem. Powtarzałem te czynności kolejno do skutku, czyli kompletnego nakręcenia materiału. Mam co wspominać. Zapraszam na film.

Film 4

Utwór I Need to Start Writing Things Down autorstwa Chris Zabriskie jest dostępny na licencji Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa 4.0. https://creativecommons.org/licenses/… Źródło: http://chriszabriskie.com/darkglow/ Wykonawca: http://chriszabriskie.com/