Praca w górach

Ważną częścią mojej pracy w górach były Kursokonferencje Instruktorów Wykładowców i Asystentów, organizowane przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN w różnych miejscach w Tatrach i Alpach. Szkoliłem się tam i wykonywałem zadania na rzecz Aesculapa, a w wolnych chwilach uwieczniałem zajęcia, w których brałem udział wraz z innymi IW. W czasie swojego istnienia Szkoła Narciarska Aesculap posiadała licencję uprawniającą do prowadzenia działalności szkoleniowej w zakresie narciarstwa podstawowego i kursów kadrowych.

Licencja – kryteria. Minimalna liczba instruktorów PZN w SN A+B (prowadzenie kursów kadrowych) = 5 osób. Kierownikiem Wyszkolenia wyłącznie aktywny Instruktor Wykładowca PZN, a także wśród kadry szkoły powinna znajdować się osoba posiadająca aktualne współczynniki slalomowe.

Kierownikiem Wyszkolenia w Szkole Narciarskiej Aesculap w latach 1970 – 1994 był IW śp. Stanisław Rażniewski. Kierownikiem Wyszkolenia w latach 1995 – 2014 był IW Michał Rażniewski.

Autofilmowanie

Przedstawiam Państwu filmy i zdjęcia archiwalne, jakie zrealizowałem w czasach, kiedy jeszcze jeździłem na nartach. Filmowałem sam siebie. Kamerę ustawiałem na statywie, włączałem ją, zjeżdżałem, a następnie podchodziłem lub podjeżdżałem wyciągiem i wyłączałem. Powtarzałem te czynności kolejno do skutku, czyli kompletnego nakręcenia materiału.

Film 1

Ze Szkołą Narciarską i Sudeckim Klubem Sportowym Aesculap byłem związany od 1975 roku jako Pomocnik Instruktora PZN, od 1979 roku jako Instruktor PZN, od 1985 roku pełniłem obowiązki trenera (jako Instruktor Sportu I Klasy), od 1995 roku jako Instruktor Wykładowca PZN i Kierownik Wyszkolenia. W latach 2000 – 2014 prowadziłem oficjalny serwis internetowy Aesculapa. Równolegle tworzyłem również galerię zdjęć i filmów o Jeleniej Górze i okolicach.. Ten film ukazuje moją sylwetkę – narciarza, fotografa i rowerzystę. Całe moje życie – praca w pigułce. 

Film 2

Tereny narciarskie Passo Tonale.

Film 3

Zdjęcia z wyjazdów w Alpy i Tatry.

Film 4

Utwór I Need to Start Writing Things Down autorstwa Chris Zabriskie jest dostępny na licencji Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa 4.0. https://creativecommons.org/licenses/… Źródło: http://chriszabriskie.com/darkglow/ Wykonawca: http://chriszabriskie.com/