Łysa Góra śni mi się po nocach. To kolorowe sny… Obrazy światłem malowane… Ośnieżone szczyty Karkonoszy, moje miasto przykryte chmurami, narciarze – niebieskie i czerwone na białym. Spokojnie prowadzę narty w skręcie – tutaj stok jest równy jak stół. Patrzę na armatki, które sypią śnieg. Widzę ratrak sunący po trasie, widzę śnieżny sztruks. A za chwilę… cisza aż w uszach dzwoni. Moje ostatnie wejście na Okole, ostatni kadr.

Michał Rażniewski

16 grudnia 2018 roku wybrałem się z Basią na Okole, aby po raz ostatni filmować Łysą Górę. Z tego miejsca wykonałem wcześniej setki ujęć Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra Dziwiszów. Zapisałem wtedy ostatni kadr zamykający  moją pracę fotografa i filmowca dokumentalisty SN i SKS AESCULAP – nasz spacer na końcu filmu. Zapraszam na film pt. „Ostatni kadr”.
Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap z siedzibą w Jeleniej Górze *), działająca na terenie Kotliny Jeleniogórskiej zajmowała się w latach 1970 – 2014 kształceniem dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim i wychowała na przestrzeni lat wielu instruktorów i zawodników. Ważną częścią działalności Aesculapa było prowadzenie kursów kadrowych. Dzięki temu zapewniano sobie stały napływ kadry instruktorskiej, w 100% swoich wychowanków. Czytaj więcej
Cztery pory roku – filmowa opowieść o Łysej Górze w Górach Kaczawskich. Tamte dni i noce. Zimne i ciepłe wiatry. Mrozy i gwałtowne odwilże… Globalne ocieplenie…
Oto nostalgiczny obraz utraconej bazy. Unikalne ujęcia nieistniejącej już stacji narciarskiej nad Jelenią Górą. Piękne widoki na Karkonosze, tętniący życiem ośrodek dla narciarzy, rowerzystów i koniarzy. Idealnie ratrakowane trasy, sypiące armaty. Nauka jazdy na nartach, zawody, imprezy… To wszystko na filmie, który zmontowałem przed chwilą z wybranych fragmentów niezliczonych relacji i komunikatów narciarskich, jakie na przestrzeni lat realizowałem Czas trwania: 00:19:56.