Katarzyna Karasińska

Archiwum

Najlepszą zawodniczką Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap jest Katarzyna Karasińska – wielokrotna reprezentantka i mistrzyni Polski, startowała z powodzeniem w Pucharze Świata i zdobyła kryształową kulę w Pucharze Europy. Od dziecka w Szkole i Klubie aż do zakończenia kariery w 2012 roku. To najlepsza rekomendacja systemu piramidy SN i SKS AESCULAP. Od szerokiej podstawy – do szpicy, szczytu mistrzowskich osiągnięć sportowych. Szczegółowe informacje – w książce Opowieść o Aesculapie (zobacz także wyniki Kasi na stronie FIS).

Czytaj książkę 3D

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Galeria

Autor zdjęć: Michał Rażniewski

Zobacz także:

Galerię zdjęć ze slalomu PŚ (Špindlerův Mlýn 22-12-2005).

Galerię zdjęć z treningu reprezentantek Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie (Łysa Góra 30-12-2005).

Wikipedia

Katarzyna Karasińska (ur. 24 listopada 1982 we Wrocławiu) – polska narciarka alpejska, zawodniczka Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap Jelenia Góra, Polka startująca obecnie w Pucharze Świata. Specjalizuje się w slalomie i w tej konkurencji osiąga największe sukcesy. Wieloletnia członkini kadry Polski.

Wychowała się na stokach Karkonoszy i Gór Kaczawskich. W barwach SN i SKS Aesculap startuje nieprzerwanie od 1987 roku. Jej pierwszą trenerką była Teresa Rażniewska, a w świat sportu wyczynowego wprowadzał ją Piotr Wądołowski. Kolejnymi trenerami byli Jan Bisaga, Zbigniew Kamiński, Austriak Roland Bair i Włoch Livio Magoni.

16. zawodniczka w mistrzostwach świata w slalomie w 2005 roku oraz 21. w mistrzostwach świata w Åre w 2007 (po pierwszym przejeździe zajmowała wysokie 11. miejsce). Dotychczas jej najlepszym wynikiem jest 12. miejsce w slalomie w austriackim Semmering 29 grudnia 2006 roku. Do tej pory kilka razy zakwalifikowała się do pierwszej trzydziestki Pucharu Świata w slalomie; najlepsze starty miała w fińskim Levi (19. miejsce), w amerykańskim Aspen (20.), Semmering – Austria – (12.) w 2006 roku oraz w Zagrzebiu – Chorwacja – (16.)

Wielokrotnie zdobywała tytuły mistrzyni Polski w slalomie i w slalomie gigancie. Na swoim koncie posiada piękny wynik – drugie miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach świata dzieci i młodzieży we Włoszech – w zawodach „Trofeo Topolino”. Na mistrzostwach świata juniorów w Verbier w 2001 roku była 16. Jest zdobywczynią Pucharu Europy w 2005 roku w slalomie. Zakwalifikowała się i brała udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. W 2007 roku zdobyła złoty medal w slalomie na uniwersjadzie w Bardonecchia (Włochy), sukces ten powtórzyła w slalomie gigancie na Uniwersjadzie w 2009, a w slalomie specjalnym na tych samych zawodach była trzecia (na podstawie Wikipedii).