Posiadanie znakomitej bazy sportowej na Łysej Górze dało efekty w postaci sukcesów na polu edukacji kadry instruktorskiej i sportu wyczynowego. Tak instruktorzy, jak i zawodnicy mają tu idealne miejsce do treningów. Ustawia się w Górach Kaczawskich slalomy, ćwiczy jazdę synchroniczną. Do największych sukcesów w tych dziedzinach zaliczam następujące fakty:

  1. Trójka zawodników w kadrze przygotowań olimpijskich na igrzyska w Salt Lake City w USA – Piotr Kaczmarek, Bartłomiej Wasileńczyk, Katarzyna Karasińska.
  2. Wielokrotne zdobywanie przez w/w zawodników tytułów Mistrza Polski, Wicemistrza, brązowych medali i Mistrza w nieoficjalnych MŚ (w tym drugim przypadku Trofeo Topolino – w kategoriach do juniora młodszego włącznie).
  3. Spektakularny sukces zespołu instruktorów na Kongresie IVSI w Zakopanem w 2001 roku, gdzie zespół ten dał popis jazdy przed międzynarodową publicznością.

Filmy

Szkolenia i zawody. Każdego roku (między świętami a Nowym Rokiem) odbywały się obowiązkowe zajęcia dla naszych instruktorów. W programie między innymi: doskonalenie ewolucji z Programu Nauczania PZN oraz trening slalomu i slalomu giganta. Natomiast wiosną reprezentacja Aesculapa brała udział w MP Instruktorów organizowanych przez SITN.

Zajęcia w grudniu 2011 roku
Zajęcia w grudniu 2012 roku
Reprezentacja Aesculapa na MP Instruktorów w Kluszkowcach w 2011 roku

Galeria

Autor: Michał Rażniewski

Wyniki 3D

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.