Łysogórki 24 września 2017

Dzisiaj na terenie ośrodka Ski Arena Łysa Góra została rozegrana ostatnia, piąta edycja zawodów rowerowych Łysogórki 2017, którym patronował Prezydent Miasta Jelenia Góra Pan Marcin Zawiła oraz Wójt Gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek.

Pogoda mogła zniechęcić wielu kolarzy ale nie naszych stałych bywalców. Najmłodszym zawodnikom nie straszny był deszcz ani mgła. Chęć ścigania się oraz walki o medale i nagrody spowodowała, że rodzice nie mieli wyjścia i w tą „barową pogodę” odwiedzili Łysą Górę.

O godz. 11:00 trochę się wypogodziło i grupy przedszkolne nie musiały startować w deszczu ale zawodnicy, którzy wyruszyli na długą pętlę mieli już trochę gorzej. Z resztą zdjęcia z trasy obrazują niespodzianki, które przygotowała dla Nich pogoda :)

Ponieważ frekwencja nie była zbyt wysoka, każdy stanął na podium a dzięki naszym sponsorom: Firmie Quest Sportswear, Salon Rowerowy Arta oraz Sklep Rowerowy Giant w Jeleniej Górze, wszyscy otrzymali nagrody.

W dzisiejszych zawodach zwyciężyli: Ewa Wieczorkiewicz (Quest Team), Filip Sitek (Chełmsko Śląskie), Lena Wańkowicz (Jelenia Góra), Szymon Wieczorkiewicz (Quest Team), Mateusz Cegliński (SN i SKS Aesculap), Igor Nowak (MTB Lubawka), Natalia Sitek (MTB Lubawka), Alicja Szwinta (Jeleniaj Góra), Piotr Białczak (Miłków), Łukasz Szlendak (Jelenia Plast MTB Team), Adam Kopeć (Bikestacja.pl), Dariusz Michalski (Jawor).

Po wręczeniu nagród za piątą edycję, podsumowano klasyfikację OPEN. O ostatecznym wyniku zdecydowała suma punktów z wszystkich pięciu wyścigów. Na miejscu pierwszym, z kompletem 100 punktów znaleźli się ex aequo: Mateusz Cegliński, Alicja Szwinta, Ewa Wieczorkiewicz i Szymon Wieczorkiewicz. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody w postaci karnetów narciarskich oraz nauki jazdy konnej ufundowane przez „Łysa Góra” sp. z o.o.

Na zakończenie, spośród jedenastu zawodników, którzy wystartowali we wszystkich pięciu edycjach, rozlosowano nagrodę niespodziankę – ROWER GIANT, który powędrował do zawodniczki klubu MTB Lubawka – Natalii Sitek.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolarstwie górskim!

Dziękujemy całej obsłudze medycznej (firmie Ratownictwo Medyczne Robert Kaczmarek); technicznej (Darkowi, Sylwkowi, Janowi, Markowi) oraz biurze zawodów (Agacie, Ewie, Natalii, Jędrzejowi, Wiesławowi) za przygotowanie całej imprezy oraz Michałowi za relację fotograficzną i filmową ze wszystkich wyścigów.

Zapraszamy za rok, tradycyjnie w każdą ostatnią niedzielę miesięcy V – IX.


Joanna Ceglińska

Film i fotografie: Michał Rażniewski.logo logo logo logo logo logo