Łysogórki 29 września 2013

W minioną niedzielę zakończył się tradycyjny (jego początki sięgają 2002 roku) cykl Zawodów Rowerowych Łysogórki MTB 2013. W poszczególnych zawodach, które odbywały się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września, brali udział kolarze (amatorzy jak i zawodnicy z licencjami) z Dolnego Śląska (zdarzali się uczestnicy z innych województw naszego kraju). Impreza została zorganizowana (podobnie będzie w następnych latach) przez Szkołę Narciarską i Sudecki Klub Sportowych Aesculap w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra w Dziwiszowie.

Trasa, na której rozgrywane były wyścigi usytuowana jest na terenie mikrostacji - w masywie Łysej Góry, a konkretnie na jej północnych i wschodnich zboczach. Te okolice obfitują w malownicze ścieżki leśne, skąd rozciągają się piękne widoki na sąsiedni Grzbiet Północny w Górach Kaczawskich, a także na Dolinę Chrośnickiego Potoku. Można je obejrzeć także nie ruszając się z domu. Do każdego fotoreportażu z tych zawodów dołączany jest film pokazujący walkę zawodników na trasie i przy okazji przeurocze tereny wokół Łysej Góry.

Regulamin dopuszcza do startu praktyczne wszystkich chętnych. Od przedszkolaków do seniorów, przy czym górna granica wieku nie jest określona. Pewnym novum Łysogórek jest utworzenia ostatnio przedszkolnej grupy startowej, czyli dzieci w wieku do lat sześciu. Dzieciom tym podczas wyścigów towarzyszą rodzice na hulajnogach (jak to wygląda - widać na zdjęciach i filmach).

Łysogórskie zawody są stałą imprezą dla miłośników rowerów mieszkających w Jeleniej Górze, Kotlinie Jeleniogórskiej jak daleko od jej granic. Ich zadaniem jest popularyzowanie kolarstwa górskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. A także zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. Niezmiernie cieszymy się, że zainteresowanie naszymi zawodami nie słabnie. Pojawiają się na nich coraz to nowi uczestnicy. W sumie, w tegorocznym cyklu, składającym się z pięciu startów, przewinęło się 121 zawodników. Na zakończenie chcieliśmy podziękować wszystkim kolarzom biorącym udział w rozgrywkach, ich rodzicom i kibicom za przyjazdy do nas; jak również redakcjom jeleniogórskich portali internetowych takich jak Jelonka, Nowiny Jeleniogórskie, JGFakty, Wirtualne Karkonosze, a także osobom prowadzącym oficjalna stronę Miasta Jelenia Góra i strony Facebooka tegoż miasta za popularyzację miejsca, imprezy i sportu młodzieżowego na terenie Miasta i Powiatu.

W ostatniej, V edycji w poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Mateusz Cegliński (Aesculap - Jelnia Gora), Katarzyna Orczyk (Rakowice Wielkie), Emil Orczyk (ASTOL MTB Racing Team), Marcelina Kondoł (MTB Lubawka), Jakub Krzysztofiak (Szklarska Poręba), Anna Pazgan (MTB Lubawka), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Gabriela Niciejewska (MTB Lubawka), Paweł Szymański (MKS 11 PENCO Jelenia Góra), Dominika Niemiec (MKS 11 PENCO Jelenia Góra), Tomasz Mach (Jama Wałbrzych), Anna Duda (UKK Wiadrów), Alfred Przemieniecki (MTB Lubawka), Roman Pazgan (Krzeszów).

logo logo logo logo logo logo