Łysogórki 27 maja 2012


W dniu 27 maja 2012 roku, na Łysej Górze w Górach Kaczawskich, odbyła się pierwsza edycja cyklu zawodów rowerowych w kolarstwie górskim "Łysogórki MTB 2012" (zawody mają bogatą tradycję - czytaj opis). Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross-country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Zawody te odbywają się na zamkniętej pętli na terenie mikrostacji i w okolicy. 

Pogoda dopisała. Było słonecznie, temperatura osiemnaście stopni Celsjusza, na trasie sucho, bikerzy mieli idealne warunki do ścigania. Frekwencja dopisała. Do naszej mikrostacji - bazy sportowej Aesculapa - przyjechało sporo osób tego dnia. Między innymi rodziców dzieci. Coraz liczniej obsadzone są w Łysogórkach (co nas szczególnie cieszy) młodsze kategorie wiekowe. I jak zwykle na starcie pojawiła się duża grupa kolarzy z Klubu Kolarstwa Górskiego MTB Lubawka. Nie zawiodła również KS Lechia Piechowice, regularnie uczestnicząca w naszym cyklu. Jak również starzy bywalcy jak: Alpine PRO - Author Team (Czechy), Viking Fream Bike, BSA PRO TOUR, Wojczal Bike, Verge Team Podgórzyn, MKS 11 Formicki Bike, VOTUM MTB TEAM, OKULAR MTB TEAM. W sumie w zawodach brało udział ponad pięćdziesięciu zawodników. A więc pierwszą odsłonę naszego serialu letniego możemy zaliczyć do udanych. 

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Ernest Cebula z Lubawki, Justyna Kolarowa z Semily w Czechach, Jakub Gniadek z Lubawki, Julia Gąsiorek z Lubawki, Michał Mężyk z Jawora, Jacek Grzybowski ze Szczawna Zdrój, Dominika Niemiec z Lubawki, Paweł Wojczal z Piechowic, Robert Winiarski z Kowar, Maria Tyszecka z Jeleniej Góry i Ryszard Długosz z Lubawki. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Łysogórek. Popatrzmy co działo się dzisiaj na trasie wyścigu. 

logo logo logo logo logo logo