6dS3Mx5MEWDzcuo.JPG

Wyniki z Zawodów Skrzat i Rodzinnych - 6.03.2016

Dzisiaj odbyły się zawody narciarskie dla naszych uczestników. Pogoda nie była zachęcająca. W Jeleniej Górze padał deszcz i były 3 stopnie na plusie. Z obawą (czy będziemy mieli na czym ustawić slalom) pojechaliśmy na Łysą Górę. Tam okazało się, że śniegu po wczorajszym dniu zostało niewiele. W miejscu wyratrakowanym wystawała trawa i trzeba było ustawić kilka tyczek z boku. Starsze grupy ubiły miękki śnieg przy pomocy tzw. „chińskiego ratraka” i mogliśmy rozpocząć nasze zawody.

W zawodach „Skrzat 2016” wystartowało 11 zawodników w wieku 6 – 8 lat. Bez problemu pokonali trasę slalomu giganta i zostali sklasyfikowani w poszczególnych kategoriach wiekowych, po dwóch przejazdach.  Puchary za pierwsze miejsce zdobyli: Krzysztof Trzeciak, Marcelina Zielonka, Szymon Grabiński, Maja Palewicz i Mateusz Cegliński. Następnie, po tym samym ustawieniu, wystartowały dzieci ze swoimi rodzicami/opiekunami. W zawodach rodzinnych na ostateczny wynik składa się suma czasu dziecka i rodzica. Łącznie wystartowały 23 rodziny a w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Maja i Michał Palewicz, Mateusz i Krzysztof Ceglińscy, Jarosław Hajduk i Michał Zielonka, Marta i Michał Zielonka, Emil Horler i Katarzyna Chmielewska, Gabriela i Piotr Wolscy, Mikołaj i Robert Dobrzyccy, Julia i Paweł Walczak oraz Damian i Adam Sitko. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale. Wszyscy zawodnicy dostali dyplomy i drobne nagrody, a nasze Skrzaty coś słodkiego.

Serdeczne podziękowania należą się całej ekipie, która w tych trudnych warunkach pomogła w ustawieniu slalomu i obsłudze zawodów – instruktorom, rodzicom i pracownikom ośrodka Ski Arena Łysa Góra oraz Panu Radosławowi Śliwa za ufundowanie nagród. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Za tydzień ostatnie zajęcia. Na sobotę (12.03) zaplanowaliśmy sprawdzian stylowy a niedzielę (13.03) Bal Przebierańców. Przebierają się dzieci, instruktorzy i rodzice. Do zobaczenia.

Film: Michał  Rażniewski