0HLqgUfUBMrBr9z.jpg

Ferie dolnośląskie dobiegają końca i pora podsumować tegoroczne zimowisko na Odrodzeniu.

W pierwszym tygodniu ferii (28 styczna – 01 lutego) 50 osobowa grupa dzieci, rodziców i instruktorów jeździła na nartach w Spindlerovym Mlynie. W poniedziałek rano wyjechaliśmy autokarem do OW Chybotek w Przesiece. Stamtąd pieszo powędrowaliśmy do Schroniska PTTK Odrodzenie http://www.schroniskoodrodzenie.com (bagaże i sprzęt narciarski zostały nam wwiezione ratrakiem i skuterem). Po dwóch godzinach wędrówki dotarliśmy na miejsce, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Zakwaterowaliśmy się w pokojach i przygotowaliśmy do popołudniowych zajęć narciarskich na Malym Szyszaku – sprawdziliśmy umiejętności naszych uczestników i podzieliliśmy się na cztery grupy. Po zajęciach, wieczorem, zapoznaliśmy wszystkich z regulaminem oraz planem zajęć na najbliższy tydzień.

W kolejnych dniach jeździliśmy na nartach w Spindlu (na Medvedinie i Svatym Petrze). Pogoda i warunki były iście alpejskie. Po obfitych opadach śniegu wszyscy czuliśmy się jak w bajce (tyle śniegu nie widzieliśmy od kilku ostatnich lat). Zaspy na 2-3 metry, tunele do przejazdu i masa białego puchu wokół. Do tego piękne słońce i niewielki mróz. Warunki wymarzone do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych.

Po kolacji graliśmy w tenisa stołowego, rozegraliśmy turniej w piłkarzyki, rożne konkurencje sportowe, gry planszowe i wspólne kolorowanki.

Ostatniego dnia spakowaliśmy bagaże i zgodnie z planem pojechaliśmy na narty. Do godz. 13:30 szusowaliśmy po spindlerovych nartostradach a po obiedzie zjechaliśmy na nartach do Przesieki. Wszyscy cało i zdrowo wróciliśmy do domu.

Wielkie podziękowania należą się kadrze instruktorskiej (Ani Truszczyńskiej, Asi Ceglińskiej, Zbyszkowi Łukaszukowi i Piotrkowi Wolskiemu) za niemalże całodobową opiekę nad naszymi narciarzami i codzienne szkolenie narciarskie.

Dziękuję również całemu personelowi schroniska Odrodzenie za wyrozumiałość, miłą obsługę oraz pomoc w transporcie naszego sprzętu.

Wszystkim dzieciom gratuluję świetnej kondycji i życzę sukcesów w narciarstwie.

Joanna Ceglińska

Fot. Joanna Ceglińska, Anna Truszczyńska, Piotr Wolski (przy użyciu telefonu komórkowego)

logo logo logo logo logo logo