2iPJpvuZ1F0QYYR.JPG

Relacja z SLN - II Memoriału S. Rażniewskiego

Dzisiaj przy pięknej pogodzie rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim. 156 zawodników wystartowało w trzeciej edycji Sudeckiej Ligi Narciarskiej organizowanej przez kluby z Dolnego Śląska. Zawody mają na celu popularyzację narciarstwa alpejskiego wśród dzieci i młodzieży, zaprezentowanie walorów dolnośląskich stacji narciarskich, podniesienie poziomu narciarstwa sportowego i wyłonienie najlepszych zawodników w regionie.

Na Łysą Górę przyjechały kluby sportowe z Kłodzka, Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Boguszowa Gorce, Stronia Śląskiego, Nowej Rudy, Jeleniej Góry oraz zawodnicy niezrzeszeni w klubach narciarskich. Wszyscy w „gumach”, na świetnie przygotowanych nartach, wzięli udział w zawodach, które miały także na celu uczczenie pamięci Pana Stanisława Rażniewskiego, założyciela Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap oraz twórcy Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra w Dziwiszowie http://aesculap-artykuly.blogspot.com/2008/06/robmy-swoje-moje-wspomnienie-o-tacie.html

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych okazali się: Pilna Lena, Biernat Maximilian, Kuriata Zofia, Żmudziński Wiktor, Mieszała Wiktoria, Lelonkiewicz Borys, Bech Karolina, Kotwica Dawid.

 Kolejne zawody już 28 lutego na Czarnej Górze. Serdecznie zapraszamy do dalszej rywalizacji.                                             

 Poniżej zdjęcia oraz wyniki z dzisiejszego dnia.

Fot. Paweł Walczak

  • WYNIKI Z ZAWODÓW.pdf
logo logo logo logo logo logo