Wiadomości z listopada 2017

VcD2AWtN97BoVxD.jpg

Po ostatnich wymagających "zimowych wycieczkach" w góry, tym razem dla grup starszych, przygotowaliśmy jesienny spacer po Rudawach Janowickich.

Nasi młodsi koledzy, w dalszym ciągu, dzielnie ćwiczą podstawy jazdy na nartach i dzisiaj poznawali tajniki jazdy wyciągiem.


Czytaj więcej

Na niedzielną wycieczkę zaplanowaliśmy spacer do Schroniska PTTK"Szwajcarka"

http://www.schronisko-szwajcarka.pl/ w Rudawach Janowickich.

Spotykamy się o godz. 8:00 na parkingu przy Kauflandzie, skąd jedziemy do Wojanowa (na godz. 8:20 planujemy dojechać do Karczmy Sądowej w Wojanowie) a następnie (trasę wybierzemy w zależności od pogody) idziemy na Szwajcarkę.

Mali narciarze (ze sprzętem) spotykają się na Łysej Górze o godz. 8:45.
Do zobaczenia.

Czytaj więcej

W najbliższą niedzielę po raz kolejny odwiedzimy Karkonosze. Wyruszamy z Karpacza (ul. Olimpijska - przy Dzikim Wodospadzie) ok. godz.8:30 i idziemy do Schroniska PTTK Samotnia http://www.samotnia.com.pl/

Warunki w górach są już zimowe więc pamiętajcie o odpowiednim obuwiu i ubiorze.

Z grupą początkującą spotykamy się o godz.8:45 na Łysej Górze. Oczywiście ze sprzętem :)
Zbiórka dla kadry instruktorskiej o godz.7:45 na Kauflandzie. Odjazd busa o 8:00.
Do zobaczenia.

Czytaj więcej

W niedzielę odbędzie się wycieczka (którą zaplanowaliśmy już wcześniej) do
Schroniska na Wysokim Kamieniu. Spotykamy się ok. godz.8:30 na dworcu kolejowym w Szklarskiej Porębie Górnej, skąd szlakiem niebieskim i czerwonym wędrujemy do schroniska (gdyby pogoda drastycznie się zmieniła, rano możemy podjąć decyzję o zmianie trasy).

Prosimy pamiętać o odpowiednim ubiorze, ponieważ pogoda w górach zmienia się z godziny na godzinę.

Grupa początkująca jedzie (własnym środkiem transportu) na Łysą Górę z nartami. Spotykamy się na miejscu o godz.8:30.

Bus do Szklarskiej Poręby odjeżdża z parkingu przy Kauflandzie o godz. 8:00.

Czytaj więcej

W piątek (10 listopada) spotykamy się na basenie w Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze, gdzie odbędą się zajęcia pływackie dla naszych uczestników i sympatyków.
W godz. 17:00 -19:00 nasi instruktorzy i nauczyciele pływania poprowadzą zajęcia dla początkujących i udzielą cennych wskazówek tym, którzy pływają już od dawna.
Zabieramy ze sobą kąpielówki/stroje, czepki, klapki, ręczniki i cały "basenowy ekwipunek".

Udział w zajęciach jest bezpłatny i są one organizowane w ramach Programu  "Klub 2017", który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapraszamy i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach.

Czytaj więcej

SMjudrTvxULSiEj.jpg

W pierwszą  niedzielę listopada grupa początkująca miała zajęcia  "z nartami na trawie". Dzieci zapoznawały się ze sprzętem oraz ćwiczyły podstawy z programu nauczania (upadanie, podnoszenie się, zwroty oraz podejścia).

Grupy starsze poszły na wycieczkę po Górach Kaczawskich.

Na zakończenie zajęć, na "łysogórskiej bieżni" ufundowanej przez Gminę Jeżów Sudecki (droga asfaltowa wykonana z pieniędzy unijnych :) ),  przeprowadzono biegi na 50, 600, 800 i 1000 m.


Czytaj więcej

Przed nami kolejny "aktywny weekend". 

W sobotę 4.XI, na hali sportowej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze (ul. Lwówecka 18), odbędą się testy sprawnościowe (wyniki zamieścimy w narodowej bazie talentów) i różne zabawy – godz. 12:00 – 15:00. Przypominany o stroju sportowym oraz zmiennym obuwiu. Zabieramy ze sobą także coś do picia oraz lekką przekąskę.

W niedzielę 5.XI wszyscy jedziemy na Łysą Górę. Dzieci pierwszoroczne będą miały zajęcia na nartach. Prosimy rodziców o skompletowanie sprzętu (narty, buty, kije i kaski). Dla grup starszych zaplanowaliśmy wycieczkę pieszą po Górach Kaczawskich. Odjazd busa z parkingu przy Kauflandzie o godz. 8:00. Planowany przyjazd na Łysą Górę ok. 8.20.
Powrót do Jeleniej Góry przed godz. 14:00.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo