Wiadomości z października 2016

FsijVl3gjwgdy4C.JPG

Ciąg dalszy naszych  wycieczek pieszych :) Dzisiaj o godz. 8:00 wyjechaliśmy busem z Jeleniej Góry i udaliśmy się na Polanę Jakuszycką.  Temperatura spadła poniżej zera (w górach była inwersja) więc ubraliśmy się ciepło i żółtym szlakiem przeszliśmy do Schroniska Orle. Powrót - przez tzw. "Samolot" na polanę Biegu Piastów.

To była ostatnia wycieczka w tym miesiącu. Za tydzień (30.10) nie ma zajęć.

Spotykamy się ponownie w niedzielę - 6.11. Grupa najmłodsza - dzieci pierwszorocznych zabiera sprzęt, ponieważ odbędą się zajęcia narciarskie na trawie. Stanowią one naszą tradycję i odbywają się w listopadzie od wielu wielu lat. Mali narciarze zapoznają się ze sprzętem i uczą się podstaw "na sucho", tak aby podczas zajęć na śniegu nie straszne Im były: upadanie, podnoszenie się, ćwiczenia równoważne  itp.

Pozostałe grupy udadzą się na wycieczkę pieszą w góry.

Do zobaczenia!

Poniżej zdjęcia z dzisiejszego dnia.

Fot. M. Rażniewski


Czytaj więcej

W niedzielę ruszamy na kolejną wycieczkę. Punktem wyjścia będzie Polana Jakuszycka. Stamtąd udamy się na przerwę śniadaniową do Schroniska Orle - wybór szlaku będzie uzależniony od warunków pogodowych. Powrót na Polanę szlakiem czerwonym - poprzez Samolot. 
Zbiórka przy Kauflandzie o godz. 8:00. Przewidywany powrót ok. godz. 14:00.


Czytaj więcej

Tym razem naszą wycieczkę zaczniemy od szlaku czarnego powyżej Jagniątkowa - tuż przed zieloną tablicą Piechowice (kierunek Michałowice - część Piechowic).  Stamtąd Drogą pod Reglami i niebieskim szlakiem turystycznym dotrzemy do schroniska Kochanówka przy wodospadzie Szklarki gdzie zrobimy przerwę śniadaniową. Powrót do punktu wyjścia uzależniony jest od czasu jakim będziemy dysponować.

Zbiórka o godz. 8:00 na parkingu przy Kauflandzie. 

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany trasy wycieczki w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych. W takim przypadku decyzja może zostać podjęta w dniu wyjazdu. Prosimy o stały kontakt z instruktorem prowadzącym zajęcia. 

Nie zapominamy o odpowiednim stroju (buty za kostkę, czapki, rękawiczki, koszulka na przebranie, w razie konieczności strój przeciwdeszczowy) oraz drugim śniadaniu. Do niedzieli!Czytaj więcej

rtwW53gTI7kGjcz.JPG

Dzisiaj udaliśmy się na pierwszą wycieczkę. Pomimo deszczowej pogody wszystko odbyło się zgodnie z planem. Po odprawie dla kardy instruktorskiej oraz zbiórce przy „Kauflandzie”, udaliśmy się busem do Mysłakowic. Stamtąd czerwonym szlakiem przeszliśmy do Bukowca, gdzie zrobiliśmy sobie przerwę śniadaniową. Odpoczęliśmy trochę i najedzeni wróciliśmy ścieżką wzdłuż Jedlicy do miejsca wyjścia, a następnie z powrotem do Jeleniej Góry.

Brawa dla dzieci i rodziców, którzy bez względu na pogodę, spakowali swoje plecaki, zabrali peleryny przeciwdeszczowe i tą niedzielę spędzili z nami na wycieczce.

Do zobaczenia za tydzień. Idziemy bez względu na pogodę. A dokąd? Okaże się już wkrótce.

Poniżej galeria z dzisiejszego dnia.

Joanna Ceglińska

Fot. M. Rażniewski

Czytaj więcej

Naszą pierwszą wyprawę rozpoczniemy z Mysłakowic - parking przy gimnazjum (pałacu) i stamtąd udamy się do Bukowca  - czerwonym szlakiem turystycznym, na przerwę śniadaniową. Powrót nieoznakowaną ścieżką wzdłuż Jedlicy. Dystans ponad 10 km.

Zbiórka na parkingu przy sklepie Kaufland o godz. 8:00 (dla kadry instruktorskiej 7:45). Prosimy zabrać ze sobą wygodne obuwie (za kostkę), koszulkę na zmianę oraz drugie śniadanie. Poprowadzi nas Przewodnik Sudecki – Pan Mariusz Jazienicki. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

S14p9JWaomahX9w.JPG

Dzisiaj rozpoczęliśmy kolejny, tym razem 46 sezon narciarski. Na uczestników czekały gry i zabawy na świeżym powietrzu, jazdy konne oraz ognisko. Ksiądz Krzysztof Słotwiński - Proboszcz Parafii z Dziwiszowa - odprawił, jak co roku, Mszę Świętą.

W tym sezonie mamy w planie przeprowadzić 32 zajęcia (poza uroczystym rozpoczęciem, 9 wycieczek pieszych oraz 22 zajęcia na śniegu), zawody dla dzieci i dorosłych oraz obóz zimowy w okresie ferii (13.02 - 17.02.2017). Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na http://www.aesculap.com.pl/szkola#zapisy.

Za tydzień odbędzie się pierwsza wycieczka. Zbiórka o godz. 8:00 (dla kardy instruktorskiej piętnaście minut wcześniej), na parkingu przy sklepie KAUFLAND. W piątek podamy szczegóły. Informacje będą dostępne w zakładce „Informacje klubowe”. Zapraszamy!

Fot. Michał Rażniewski,

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo