Wiadomości z kwietnia 2016

UhuOCgUWRNvtOIg.png

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap oraz ośrodek Ski Arena Łysa Góra 21.05.2016 r. (sobota) serdecznie zapraszają wszystkich miłośników pieszych wędrówek do udziału w Międzynarodowym Rajdzie Pieszym IVV. Przygotowujemy dla Państwa dwie trasy wiodące wśród kwitnących łąk i zielonych lasów, z widokiem na Karkonosze. Więcej szczegółów już wkrótce. Tymczasem zapraszam do obejrzenia relacji z ubiegłego roku na http://www.aesculap.com.pl/blog/ii-lysogorski-rajd-kaczawski-za-nami

Czytaj więcej

11J55VQePQq8ZUg.jpg

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji letnich obozów jeździeckich „WAKACJE Z KOŃMI”. Spotkania jeździeckie dla dzieci i młodzieży w Stajni Awista na terenie ośrodka  Ski Arena Łysa Góra. Wspaniała zabawa i przygoda z nauką jazdy konnej dla początkujących i średniozaawansowanych.  Wszystkie zajęcia prowadzone w miłej atmosferze przez wykwalifikowanych instruktorów, na specjalnie przygotowanych koniach.

Tygodniowe turnusy : zajęcia 5 razy w tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.

Grupy wiekowe: 6-8 lat oraz 9-12 lat.

Cena: 400,00 zł.

W programie m.in.:

1. Nauka jazdy konnej 2h dziennie

– nauka umiejętności jazdy w zastępie, w podstawowych chodach, w stępie, kłusie i w galopie.

2. Zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z jeździectwem

– prawidłowe zachowanie przy koniu, samodzielne przygotowanie konia do jazdy, karmienie oraz pielęgnacja.

3. Przejażdżki na placu i w terenie.

4. Opieka animatora.

– gry, zabawy ruchowe, zajęcia integracyjne na świeżym powietrzu.

5. Wyżywienie (II śniadanie i ciepły posiłek).

Na zakończenie każdego turnusu niespodzianka. Gwarantujemy zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci.

Zapisy i dodatkowe informacje : biuro@lysagora.pl oraz pod nr tel. 75 71 39 200

Czytaj więcej

l2vpHFsknrtmvJK.JPG

Dzisiaj w schronisku na Łysej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2015/2016. Po raz kolejny wręczono medale i dyplomy za współzawodnictwo w poszczególnych grupach oraz puchary za 100% frekwencję na zajęciach. Wyróżniono czterech demonstratorów, którzy w tym roku ukończyli swój pierwszy stopień w drodze do uzyskania stopnia instruktora SITN PZN.

W okresie od października do marca odbyły się 34 zajęcia obejmujące wycieczki piesze oraz zajęcia nauki jazdy na nartach. Przeprowadzone zostały dwa sprawdziany z jazdy stylowej oraz rozegrane zostały zawody narciarskie Skrzat i Rodzinne.

Rodzice i członkowie stowarzyszenia, którzy pomagali przy wykonywaniu czynów społecznych i organizacji zawodów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Podziękowano kadrze instruktorskiej za ciężką pracę przy prowadzeniu zajęć z grupami i prowadzeniu lekcji szkolenia indywidualnego. Na zakończenie części oficjalnej, z okazji 45 – lecia Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap na wszystkich czekał tort jubileuszowy.

Przerwę śniadaniową spędziliśmy piekąc kiełbaski przy ognisku, a po niej udaliśmy się do stajni na jazdy konne.

Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim dzieciom, instruktorom i członkom naszego stowarzyszenia za udany sezon.

Zapraszam do uczestnictwa w imprezach letnich (najbliższe: 21 maja – III Łysogórski Rajd Kaczawski, 29 maja – I edycja zawodów rowerowych Łysogórki).

Do zobaczenia w kolejnym sezonie!


Czytaj więcej

W niedzielę - 24 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się na Łysej Górze uroczyste podsumowanie sezonu 2015/2016. Zbiórka o godz. 9:00 na parkingu przy sklepie Kaufland. Po uroczystym wręczeniu nagród, zapraszamy dzieci, rodziców, instruktorów i znajomych na wspólne zabawy na świeżym powietrzu i ognisko.
Do zobaczenia!

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo