Wiadomości z marca 2016

snrLHSA5rleEECT.jpg

Dzisiaj (26 marca 2016 ) mija trzecia rocznica śmierci Stanisława Rażniewskiego - współzałożyciela Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap oraz twórcy Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów. Pan Stanisław to znakomity narciarz, tenisista, nauczyciel i wychowawca. Człowiek z pasją, wizjoner. Zapraszam do przeczytania wspomnień o tym niezwykłym Człowieku http://archi.aesculap.com.pl/wspomnienie_o_stanislawie.html

Czytaj więcej

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku dla wszystkich narciarzy i miłośników  SN Aesculap :) 

Czytaj więcej

XyMEGATUScwq1GD.JPG

W dniu dzisiejszym tradycyjnie pojechaliśmy na zajęcia na Łysą Górę.  Najpierw Instruktor Wykładowca - p. Michał Rażniewski przeprowadził drugi w tym sezonie sprawdzian z jazdy stylowej. Najmłodsze dzieci pokazały swoje umiejętności w ewolucjach: łuki płużne i skręt NW zaś dzieci starsze dodatkowo pokazały śmig (wyniki znajdują się w załączniku poniżej). Następnie udaliśmy się na przerwę śniadaniową i przebraliśmy w przygotowane wcześniej stroje. Specjalnie powołana komisja oceniła przebrania naszych uczestników, ich indywidualne pokazy jak również zjazd grupowy. Pomimo pogody dzień możemy zaliczyć do udanych. Dziś było jednocześnie "szkoleniowo i zabawowo". 

Jutro jedziemy do Harrachowa, gdzie odbędą się ostatnie zajęcia w tym sezonie. Jak ten czas leci.  Niedawno był październik, rozpoczęcie sezonu i piesze wycieczki. A tu już połowa marca i koniec sezonu.

Wszystkich zapraszam na uroczyste podsumowanie sezonu 2015/2016  w niedzielę 24.04. br.

Dziękuję Panu Michałowi za przeprowadzenie sprawdzianu oraz przygotowanie relacji z dzisiejszego dnia a rodzicom, dzieciom i instruktorom za dobrą zabawę.

Do zobaczenia!

Czytaj więcej

Jutrzejsze zajęcia odbędą się na Łysej Górze. Jeżeli warunki pozwolą zostanie przeprowadzony sprawdzian z jazdy stylowej.  Jutro też przebieramy się - zaplanowany na niedzielę bal przebierańców przenosimy na dzień wcześniej :):) 

Natomiast w niedzielę jedziemy na narty do Harrachova. Koszt karnetu 4h: dzieci (5-13 lat) - 330kc, młodzież (14-17 lat) - 460kc, dorośli (pow. 18 lat) - 520kc. Do każdego biletu doliczana jest kaucja w wysokości 50 kc 

http://www.skiareal.com/zima/cenik.php?lang=7

Przypominam o obowiązku indywidualnego ubezpieczenia się na ten wyjazd i zabraniu dowodów tożsamości.

Czytaj więcej

PXtPkh1G3qpPhAl.JPG

Zima wróciła :)
Po minionej niedzieli niektórzy mówili, że to już koniec jazdy na Łysej Górze. A tu niespodzianka. Wczoraj spadło ok. 20 cm świeżego śniegu. Aktualnie ratrak ubija trasę i jutro w godz. 16:30 - 21:30 (jazdy wieczorne) uruchamiamy stację. Zapraszamy po pracy na narty do naszego ośrodka!

Poniżej kilka zdjęć (rano świeciło słońce a kilka minut później niebo przykryło się chmurami).

Czytaj więcej

6dS3Mx5MEWDzcuo.JPG

Dzisiaj odbyły się zawody narciarskie dla naszych uczestników. Pogoda nie była zachęcająca. W Jeleniej Górze padał deszcz i były 3 stopnie na plusie. Z obawą (czy będziemy mieli na czym ustawić slalom) pojechaliśmy na Łysą Górę. Tam okazało się, że śniegu po wczorajszym dniu zostało niewiele. W miejscu wyratrakowanym wystawała trawa i trzeba było ustawić kilka tyczek z boku. Starsze grupy ubiły miękki śnieg przy pomocy tzw. „chińskiego ratraka” i mogliśmy rozpocząć nasze zawody.

W zawodach „Skrzat 2016” wystartowało 11 zawodników w wieku 6 – 8 lat. Bez problemu pokonali trasę slalomu giganta i zostali sklasyfikowani w poszczególnych kategoriach wiekowych, po dwóch przejazdach. Puchary za pierwsze miejsce zdobyli: Krzysztof Trzeciak, Marcelina Zielonka, Szymon Grabiński, Maja Palewicz i Mateusz Cegliński. Następnie, po tym samym ustawieniu, wystartowały dzieci ze swoimi rodzicami/opiekunami. W zawodach rodzinnych na ostateczny wynik składa się suma czasu dziecka i rodzica. Łącznie wystartowały 23 rodziny a w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Maja i Michał Palewicz, Mateusz i Krzysztof Ceglińscy, Jarosław Hajduk i Michał Zielonka, Marta i Michał Zielonka, Emil Horler i Katarzyna Chmielewska, Gabriela i Piotr Wolscy, Mikołaj i Robert Dobrzyccy, Julia i Paweł Walczak oraz Damian i Adam Sitko. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale. Wszyscy zawodnicy dostali dyplomy i drobne nagrody, a nasze Skrzaty coś słodkiego.

Serdeczne podziękowania należą się całej ekipie, która w tych trudnych warunkach pomogła w ustawieniu slalomu i obsłudze zawodów – instruktorom, rodzicom i pracownikom ośrodka Ski Arena Łysa Góra oraz Panu Radosławowi Śliwa za ufundowanie nagród. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Za tydzień ostatnie zajęcia. Na sobotę (12.03) zaplanowaliśmy sprawdzian stylowy a niedzielę (13.03) Bal Przebierańców. Przebierają się dzieci, instruktorzy i rodzice. Do zobaczenia.

Fot. Joanna i Krzysztof Ceglińscy

Film: Michał Rażniewski

Czytaj więcej

wA7PLMpP6NkW8MJ.jpg

W niedzielę 6.03 na Łysej Górze rozegrane zostaną zawody narciarskie. W pierwszej kolejności w Zawodach Skrzat 2016 wystartują najmłodsi narciarze - z roczników 2008 - 2010. Następnie wszystkie dzieci ze swoimi rodzicami/opiekunami w Zawodach Rodzinnych.

Start o godz. 9:45. Zgłoszenia i zapisy przy górnej kasie  w godz. 8:30 - 9:00.

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza, śniegu jest jak na lekarstwo i do tej pory nie mogliśmy zorganizować żadnych zawodów dla naszych uczestników. Grubość pokrywy śnieżnej nadal jest minimalna ale liczy się dobra zabawa. Zapraszam więc do startu :)


Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo