Wiadomości z listopada 2015

W niedzielę odbędą się kolejne zajęcia.

Z grupą dzieci początkujących spotykamy się o godz. 8:30 na Łysej Górze (dojazd własnym środkiem transportu), gdzie odbędą się zajęcia nauki jazdy na nartach.

Pozostałe grupy idą na wycieczkę pieszą zwiedzając Dolinę Pałaców i Ogrodów. Punktem wyjścia będzie dawna karczma sądowa - w tej chwili świetlica w Wojanowie stojąca naprzeciw zielonego mostu prowadzącego do pałacu Wojanów Bobrów. Stamtąd udamy się poprzez Karpniki do schroniska Szwajcarka gdzie zjemy drugie  śniadanie. Powrót przez Husyckie Skały, zielonym szlakiem turystycznym do Wojanowa.

Odjazd busa o godz. 8:00 z parkingu przy Kauflandzie. Zbiórka dla kadry instruktorskiej piętnaście minut wcześniej.

Czytaj więcej

vuDb1NGAs9DXKaC.JPG

Po wczorajszych opadach śniegu i ujemnej temperaturze, dzisiaj przed godz. 18:00 uruchomiliśmy armatki. Mamy dodatkowe maszyny, które produkują sztuczny śnieg. Jak warunki pogodowe nie ulegną zmianie, już niebawem będziemy mogli szusować na Łysej Górze.

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego dnia i wieczoru.

Fot. Joanna Ceglińska 

Czytaj więcej

5mwWGKz0QaujgVI.JPG

Sezon zimowy w Ośrodku Ski Arena Łysa Góra otwarty:) 

Dzisiaj nasi najmłodsi uczestnicy jeździli już na nartach po białym puchu. Przydała się wcześniejsza lekcja zajęć na trawie. Pierwsze kroki i podstawy mogliśmy przećwiczyć w iście zimowej scenerii.

Starsze grupy wraz z Przewodnikiem poszły na pieszą wycieczkę w Góry Kaczawskie, a rodzice uczestniczyli w Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia.

Miłośnicy jazdy konnej mogli pojeździć na naszych wierzchowcach.

Joanna Ceglińska

fot. Katarzyna Śliwa

Czytaj więcej

W niedzielę wyjeżdżamy busem z parkingu przy Kauflandzie o godz. 8:00. Stamtąd jedziemy na Łysą Górę, gdzie wysiadają dzieci początkujące (które będą miały zajęcia z nartami) oraz rodzice (członkowie stowarzyszenia uczestniczący w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym http://www.aesculap.com.pl/blog/22112015---walne-zebranie). Pozostałe grupy wraz z Przewodnikiem jadą dalej do Chrośnicy, skąd udadzą się na wycieczkę pieszą na Okole. Wszyscy spotkamy się później na Łysej Górze.

Jeżeli prognozy synoptyków się sprawdzą możemy spodziewać się opadów śniegu. Przypominam o odpowiednim ubiorze oraz ciepłej herbacie i drugim śniadaniu.

Joanna Ceglińska

Czytaj więcej

ZAYKMA1j4Gc4Id7.JPG

W minioną niedzielę, w deszczu i śniegu (zamiast na Wysoki Kamień) uczestnicy Aesculapa przeszli trasę ze Szklarskiej Poręby przez Wodospad Kamieńczyka do Schroniska Hala Szrenicka. Podczas przerwy śniadaniowej wysuszono buty i ubrania, ale z uwagi na ekstremalną pogodę, do domu i tak wszyscy wrócili przemoczeni. Gratulacje dla najwytrwalszych, bo nie straszna Im była pogoda i dzielnie stawili się na kolejnej wycieczce. Oby w przyszłym tygodniu było słonecznie  :)

Czytaj więcej

WiwLry3VhSz8gE4.JPG

Wszystkich chętnych zapraszamy na zimowisko, które odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii dolnośląskich (01.02. – 05.02.2016r. , od poniedziałku do piątku). Noclegi i zakwaterowanie (śniadania i obiadokolacje) w Schronisku Odrodzenie. Jazda na nartach w Spindlerovym Mlynie.

Koszt obozu wynosi 570,00 zł i obejmuje zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje), transport z Jeleniej Góry do Borowic i z powrotem, ubezpieczenie uczestników, codzienne dojazdy na stok busami ze schroniska, wynagrodzenie kadry instruktorskiej.

Cena nie obejmuje kosztów karnetów narciarskich:

Karnet 5 dniowy dla dzieci 6-12 lat - 2.540 koron czeskich.

Karnet 5 dniowy dla dzieci powyżej 12 lat - 2.900 koron czeskich.

Uczestnicy obozu muszą posiadać ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

Oferta dotyczy wyłącznie dzieci jeżdżących.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się w terminie do dnia 25 listopada 2015 r. oraz wpłatę zaliczki w wysokości 200,- zł na konto bankowe PKO BP S.A. Oddział Jelenia Góra, nr 87 1020 2124 0000 8202 0066 7774.

Istnieje także możliwość indywidualnego zakwaterowania rodziców/opiekunów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 75 71 39 200.

Czytaj więcej

W niedzielę 22.11.2015 r. o godz. 9:00, w sali konferencyjnej ośrodka

Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia.

Obecność wszystkich członków jest obowiązkowa.

Porządek obrad poniżej (w załączniku).

Czytaj więcej

Tym razem wszystkie grupy (grupa początkująca także -  nie ma zajęć z nartami) jadą do dworca kolejowego w Szklarskiej Porębie Górnej - na parking, z którego ruszamy czerwonym szlakiem turystycznym do schroniska Wysoki Kamień. Po przerwie poprzez Rozdroże pod Zwaliskiem (szlak czerwony i niebieski) zejdziemy do punktu wyjścia w Szklarskiej Porębie. Odjazd busa z parkingu przy Kauflandzie o godz. 8:00.

Czytaj więcej

ppBhCGszn1HdfrP.JPG

Kolejne zajęcia za nami. Dzisiaj z uwagi na bardzo silny wiatr, przewodnik sudecki prowadzący naszą ekipę podjął decyzję o rezygnacji z przejścia do Domu Śląskiego. Uczestnicy wyruszyli spod wyciągu krzesełkowego na Kopę do schroniska Strzecha Akademicka i wrócili przez „Samotnię” do punktu wyjścia.

Najmłodsze dzieci miały zajęcia suchej zaprawy na Łysej Górze. Zapoznały się ze sprzętem i poćwiczyły podstawowe elementy z programu nauczania (zapinanie nart, upadanie, podnoszenie się, obracanie itp. ), tak aby jak tylko spadnie śnieg było nam łatwiej doskonalić swoje umiejętności. Wszyscy dzielnie się spisali, a chodzenie w „ciężkich” butach narciarskich po trawie, nikomu nie sprawiało żadnego problemu.

W grupie (5 - 7 latków) mamy jeszcze wolne miejsca więc zapraszamy chętnych. Im wcześniej zaczniemy przygodę z nartami tym będzie łatwiej :)

Joanna Ceglińska

Fot. Katarzyna Śliwa, Piotr Wolski

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo