Wiadomości z października 2015

m3Uqta9tNXovceh.JPG

Dzisiaj wyruszyliśmy z Polany Jakuszyckiej zielonym szlakiem do schroniska Orle. Tam zjedliśmy drugie śniadanie i wróciliśmy na parking szlakiem czerwonym.

Za tydzień nie ma zajęć. Ponownie spotykamy się 8 listopada. Dzieci pierwszoroczne będą miały zajęcia z nartami zaś pozostałe grupy pójdą na kolejną wycieczkę.

Joanna Ceglińska

Fot. Joanna Ceglińska, Michał Rażniewski, Piotr Wolski

Czytaj więcej

Kolejną wycieczkę zaplanowaliśmy do  Jakuszyc. Wyruszamy z Polany Jakuszyckiej do schroniska Orle. Wybór trasy będzie uzależniony od warunków pogodowych jakie zastaniemy na miejscu.

Wyjazd busa o godz. 8:00 z parkingu przy Kauflandzie. Planowany powrót ok. godz. 14:00.

Czytaj więcej

W sobotę (24.10.2015 r.) o godz. 10:00 spotykamy się na Łysej Górze na „czynie społecznym” :) Przygotujemy miejsce przy Reniferowej Chatce dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Prosimy zabrać ze sobą grabie i rękawice. Na zakończenie prac przewidziane jest ognisko z kiełbaskami. Pomocne będą każde ręce. Zapraszamy!

Czytaj więcej

4e5gZqINPCrgZkh.jpg

Na drugą wycieczkę wybraliśmy się do Szklarskiej Poręby. Spod Muzeum Mineralogicznego udaliśmy się żółtym szklakiem do schroniska Pod Łabskim Szczytem. Tam zjedliśmy drugie śniadanie i wróciliśmy kolejno żółtym – zielonym – czarnym szlakiem do punktu wyjścia.

Miejsce to „starsi Aesculapiacy” pamiętają doskonale. Tu bowiem odbywały się zajęcia narciarskie, zawody i treningi na tyczkach. Wielokrotnie trzeba było się wspinać piechotą, nieść sprzęt narciarski i treningowy. Były to jakże „odległe” dla dzisiejszego narciarstwa czasy :)

Polecam artykuł Michała Rażniewskiego dostępny na  http://newsy-aesculap.blogspot.com/2015/10/aesculap-pod-abskim-szczytem.html#more

Czytaj więcej

W niedzielę naszym celem będzie schronisko Pod Łabskim Szczytem. Bus wyjeżdża o godz. 8:00 z parkingu przy Kauflandzie. Jedziemy do Szklarskiej Poręby na ul. Kilińskiego (miejsca postojowe powyżej Muzeum Mineralogicznego). Stamtąd żółtym szlakiem turystycznym udamy się do schroniska. Powrót poprzez Wysoki Most - zielony szlak turystyczny do punktu wyjścia.

Pamiętajmy o ciepłym ubiorze (czapki, rękawiczki), odpowiednim obuwiu oraz kanapkach i termosie z herbatą.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany trasy w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (decyzja ostateczna podejmowana jest w dniu wyjazdu). 


Czytaj więcej

ABiTUgp6d189itL.JPG

10 października w Stajni AWISTA na Łysej Górze odbyła się po raz kolejny impreza konna pod nazwą Hubertus. Tego roku było zimno. Ale jeźdźcy początkujący jak i zaawansowani nie zawiedli. Stawili się dzielnie o godz. 10:00 aby wystartować w skokach, torze przeszkód, pogoni za lisem oraz „chrzcie jeździeckim”. Na zakończenie, Pani instruktor Joanna Rażniewska wręczyła uczestnikom dyplomy, medale i nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim amazonkom oraz kibicom, a Pani Instruktor dziękujemy za organizację i poprowadzenie całej imprezy.

Czytaj więcej

nmJ5TDbOmfmFwZN.JPG

Dzisiaj zgodnie z planem wybraliśmy się na pierwszą pieszą wycieczkę w sezonie. Wyruszyliśmy z Cieplic przez Marczyce do Staniszowa. Naszym celem było Wzgórze Grodna (506 m npm) oraz Witosza (484 m npm). Poranek był mroźny ale ubraliśmy się ciepło i pod opieką Pana Mariusza Jazienickiego mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki.


Czytaj więcej

Na pierwszą wycieczkę w tym sezonie jedziemy do Cieplic Śląskich-Zdrój i wysiadamy na przystanku MZK Apteka „Pod Koroną”. Stamtąd udajemy się niebieskim szlakiem turystycznym w stronę Marczyc i poprzez wzniesienie Grodna dojdziemy do Staniszowa. Tutaj zorganizujemy przerwę śniadaniową i jak czas pozwoli zwiedzimy wzgórze Witosza. Powrót do punktu wyjścia zielonym szlakiem turystycznym.

Zbiórka na parkingu przy sklepie Kaufland o godz. 8:00 (dla kadry instruktorskiej 7:45). Prosimy zabrać ze sobą wygodne obuwie (za kostkę), koszulkę na zmianę oraz drugie śniadanie. Poprowadzi nas Przewodnik Sudecki – Pan Mariusz Jazienicki. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo