Wiadomości z sierpnia 2015

VdBYbYO9vUAASxS.jpg

Zachęcamy Państwa do odwiedzania schroniska Łysa Góra w sezonie letnim. W stajni na terenie ośrodka codziennie odbywają się jazdy konne. Na najmłodszych czekają nasi pupile: Kuc szetlandzki Taura i towarzyska koza Lucyna. Bar oferuje pyszną, świeżo mieloną kawę, gotowe zestawy obiadowe w cenie 9,90 zł, lody, gofry i zimne napoje.
Godziny otwarcia:
wt.-pt. 12:00-18:00
soboty, niedziele i święta 11:00-19:00
Dysponujemy miejscami noclegowymi. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji tel. 75 71 39 200 lub biuro@lysagora.pl

Zapraszamy!

Czytaj więcej

Żar leje się z nieba. Kto może odpoczywa nad wodą. Ale nie zapominajmy, że w ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się na terenie Ski Areny Łysa Góra czwarta edycja zawodów rowerowych Łysogórki. Starsi kolarze będą pokonywać długą pętlę, zaś na przedszkolaków czeka 100 m trasa przy schronisku. Po każdej edycji wręczane są medale i dyplomy, każdy z zawodników otrzymuje punkty zgodnie z zajętym miejscem. We wrześniu odbędzie się podsumowanie klasyfikacji w kategorii OPEN. Na razie na czele, po trzech edycjach, z sumą 60 pkt. są: Monika Dmochowska, Marcelina Kondoł i Dominika Niemiec.

Zapraszamy do startu w kolejnych edycjach! 

Regulamin, wyniki i relacje z zawodów dostępne są na http://www.aesculap.com.pl/lysogorki 

Czytaj więcej

XH433OV57o5WTVt.jpg

W ramach „Wakacji z końmi” na Łysej Górze, przy pięknej i słonecznej pogodzie, nasze młode amazonki uczyły się jazdy konnej. Przez pięć dni poznawały zwyczaje panujące w stajni, karmiły konie, czyściły sprzęt jeździecki. Jeździły stępem, kłusem, a nawet galopem. W ostatnim dniu instruktorzy: Joanna Rażniewska oraz Marek Zbróg przygotowali dla naszych dziewczynek chrzest jeździecki. Jak na prawdziwych jeźdźców przystało była przysięga i pasowanie. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Gratulujemy i zapraszamy do Stajni Awista na dalsze szlifowanie umiejętności jeździeckich.

Czytaj więcej

Fwwl1WwnM741kga.jpg

Dzisiaj w Stajni Awista rozpoczął się pierwszy turnus „Wakacji z końmi”. Dzieci w wieku 6-8 lat zostały oprowadzone przez instruktorów Joannę Rażniewską i Marka Zbróg po stajni, pokazano Im sprzęt jeździecki, opowiedziano o koniach i ich zwyczajach. Następnie rozpoczęły się indywidualne lekcje nauki jazdy konnej, które będą trwały do piątku. W przerwie nasze młode amazonki zjadły obiadek i namalowały przepiękne obrazy, które można podziwiać na zdjęciach.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo