Wiadomości z kwietnia 2015

AFiZdgS3RM2SlBz.JPG

Dzisiaj zakończyliśmy sezon narciarski 2014/2015. W okresie od października do marca odbyło się 35 zajęć szkoleniowych obejmujących wycieczki piesze oraz zajęcia nauki jazdy na nartach. Przeprowadzone zostały dwa sprawdziany z jazdy stylowej oraz dwudniowe doszkalanie dla kadry instruktorskiej. Rozegrane zostały także zawody narciarskie: dla najmłodszych zawodników (Zawody SKRZAT), młodzieży (Zawody o Puchar Aesculapa, Łysej Góry, Memoriał Stanisława Rażniewskiego) oraz dla całych rodzin (Zawody Rodzinne). Sześciu uczestników uzyskało stopień Demonstratora SITN PZN. Podczas uroczystego podsumowania wręczono dyplomy i medale. Podsumowano współzawodnictwo w poszczególnych grupach szkoleniowych, a osoby, które nie opuściły ani jednych zajęć otrzymały puchary za 100% frekwencję. Rodzice i członkowie stowarzyszenia, którzy pomagali przy wykonywaniu czynów społecznych i organizacji zawodów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Podziękowano kadrze instruktorskiej za ciężką pracę, zarówno przy prowadzeniu grup, jak i udzielaniu lekcji szkolenia indywidualnego.

Po części oficjalnej, wszyscy udali się w plener, gdzie można było spróbować swoich sił w strzelectwie, rzucie oszczepem, strzelaniu z łuku i jeździe konnej. Na Łysej Górze odbył się także mały „zlot czarownic” połączony z „lataniem w parach na miotle”.  Nad całością zabaw czuwał Pan Andrzej Gawłowski, któremu pomagali  nasi instruktorzy: Wojtek, Maciek, Gosia i Agata.

Całość zadania realizowana jest przy wsparciu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

 Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim dzieciom, instruktorom i rodzicom za udany sezon i do zobaczenia w październiku!!!

Fot. Joanna i Krzysztof Ceglińscy, Paweł WalczakCzytaj więcej

W niedzielę 26 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się na Łysej Górze uroczyste podsumowanie sezonu 2014/2015. Zbiórka o godz. 9:00 na parkingu przy sklepie ALDI. Po uroczystym wręczeniu nagród, zapraszamy dzieci, rodziców, instruktorów i znajomych na wspólne zabawy na świeżym powietrzu (konieczny jest wygodny strój i sportowe obuwie), jazdy konne i ognisko.

Do zobaczenia!

Czytaj więcej

Ostatnie zajęcia narciarskie odbyły się miesiąc temu - za dwa tygodnie podsumujemy sezon zimowy. Tymczasem pogoda sprzyja wycieczkom rowerom, pieszym wędrówkom. Wakacje już niedługo. Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólny wyjazd na obóz letni, który odbędzie się  w terminie 10.08 – 17.08.2015r. Zakwaterowanie (noclegi, śniadania, obiady, kolacje) w ośrodku AWF w Olejnicy, zlokalizowanym w kompleksie leśnym Przemęckiego Parku Krajobrazowego nad jeziorami: Olejnickim i Górskim http://www.awf.wroc.pl/pl/structure/unit/710/784/Osrodek_Dydaktyczno-Sportowy_w_Olejnicy

W planie są zajęcia pływackie, rowerowe, kajaki, siatkówka, kręgle i inne zajęcia terenowe.

Wiek uczestników: 7 - 15 lat.

Koszt obozu: 1.050,00 zł

Chętnych prosimy o zgłaszanie się (aesculap@interia.pl) w terminie do dnia 26 kwietnia (niedziela) 2015 r. oraz wpłatę zaliczki w wysokości 200,- zł na konto bankowe PKO BP S.A. Oddział Jelenia Góra, nr 87 1020 2124 0000 8202 0066 7774 (do 10 maja 2015 r.)

Czytaj więcej

bh5NRzWtfZVwEkB.JPG

Dzisiaj w godzinach rannych do Stajni Awista zawitał nowy lokator. Pięcioletni kuc  szetlandzki  o imieniu TAURA  i pięknym gniadosrokatym umaszczeniu.

Serdecznie zapraszamy miłośników koni i nie tylko do odwiedzenia naszego kucyka. Stanowi on ozdobę naszego stada składającego się z sześciu dorosłych koni rasy wielko i małopolskiej.

Poniżej kilka zdjęć.

Czytaj więcej

W ostatnią niedzielę kwietnia (26.04) na Łysej Górze, odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu zimowego 2014/2015. Zostaną wręczone dyplomy i medale. Osoby, które nie opuściły ani jednych zajęć otrzymają puchary za 100% frekwencję. Instruktorzy prowadzący grypy szkoleniowe dokonają podsumowania współzawodnictwa, które prowadzone jest w Aesculapie od przeszło 40 lat. Dzieci podczas wszystkich zajęć (suchej zaprawy i nauki jazdy na nartach) są oceniane, zdobywają punkty za frekwencję na zajęciach, udział w zawodach i sprawdzianach. Pod uwagę brane są także Ich wyniki w nauce oraz pomoc koleżeńska. Także rodzice, wspierający i pomagające szkole, mogą przyczynić się do zdobycia przez uczestników dodatkowych punktów. Całoroczna praca dzieci i instruktorów jest w tym dniu nagradzana.

Zbieramy się o godz. 9:00 na parkingu przy sklepie ALDI. W planie jest ognisko, zabawy plenerowe i lekcje jazdy konnej. Powrót o godz. 13:30.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo