Wiadomości z lutego 2015

8oKIxnDDdQAGlHw.JPG

Zapraszamy wszystkich narciarzy (samouków i tych zrzeszonych w klubach) – dzieci oraz dorosłych, na sprawdzenie swoich umiejętności w jeździe po bramkach.

Na terenie SKI ARENY ŁYSA GÓRA przeprowadzone będą zawody w slalomie gigancie.

28 lutego zapraszamy na Zawody Skrzata – prawo startu mają dzieci urodzone w latach 2007 - 2009 z podziałem na dziewczynki i chłopców. Opłata startowa 10 zł/osobę.

01 marca zapraszamy na Zawody Rodzinne – prawo startu mają dzieci urodzone w latach 2009 - 1999  wraz ze swoimi rodzicami (opiekunami). Opłata startowa 20 zł/rodzinę.

Zapisy odbywają się poprzez wysłanie e-maila (podając imię i nazwisko oraz rok urodzenia) na adres: aesculap@interia.pl do dnia 27.02. do godz. 14.00, lub w dniu zawodów, na Łysej Górze (kasa przy górnej stacji) od godziny 8.30 do 9.00.

Zawodnicy startujący w poszczególnych kategoriach otrzymują medale (za zajęcie od 1 do 3 miejsca) oraz dyplomy (od 1 do 6 miejsca).

Oglądanie  trasy – godz. 9.15 – 9.45

Start pierwszego zawodnika – 10.00

Przewidywany czas zakończenia imprezy (wręczenia dyplomów i medali) – godz. 13.00.

 

Organizatorem powyższych zawodów jest Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap oraz „Łysa Góra”  Sp. z o.o. Dziwiszów 97 A,  58-508 Jelenia Góra; tel. 757139200; e-mail: aesculap@interia.pl.

Regulaminy poniżej.

Czytaj więcej

2iPJpvuZ1F0QYYR.JPG

Dzisiaj przy pięknej pogodzie rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim. 156 zawodników wystartowało w trzeciej edycji Sudeckiej Ligi Narciarskiej organizowanej przez kluby z Dolnego Śląska. Zawody mają na celu popularyzację narciarstwa alpejskiego wśród dzieci i młodzieży, zaprezentowanie walorów dolnośląskich stacji narciarskich, podniesienie poziomu narciarstwa sportowego i wyłonienie najlepszych zawodników w regionie.

Na Łysą Górę przyjechały kluby sportowe z Kłodzka, Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Boguszowa Gorce, Stronia Śląskiego, Nowej Rudy, Jeleniej Góry oraz zawodnicy niezrzeszeni w klubach narciarskich. Wszyscy w „gumach”, na świetnie przygotowanych nartach, wzięli udział w zawodach, które miały także na celu uczczenie pamięci Pana Stanisława Rażniewskiego, założyciela Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap oraz twórcy Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra w Dziwiszowie http://aesculap-artykuly.blogspot.com/2008/06/robmy-swoje-moje-wspomnienie-o-tacie.html

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych okazali się: Pilna Lena, Biernat Maximilian, Kuriata Zofia, Żmudziński Wiktor, Mieszała Wiktoria, Lelonkiewicz Borys, Bech Karolina, Kotwica Dawid.

 

Kolejne zawody już 28 lutego na Czarnej Górze. Serdecznie zapraszamy do dalszej rywalizacji.                                             

 Poniżej zdjęcia oraz wyniki z dzisiejszego dnia.

Czytaj więcej

Jutro start III edycji SLN .

Biuro zawodów znajduje się przy kasie nr 2 zlokalizowanej przy górnej stacji wyciągów narciarskich i czynne jest w godz. 9:00 - 10:00 (odbiór numerów startowych, wpłacenie opłaty startowej oraz złożenie pisemnej zgody na start zawodnika)

Oglądanie trasy: 10:00 - 10:45

Start pierwszego zawodnika: 11:00

Poniżej publikujemy listy startowe. Prawo startu mają tylko zawodnicy zgłoszeni zgodnie z regulaminem SLN i posiadający pisemną zgodę prawnego opiekuna.

Nie ma możliwości dopisania się do listy startowej w dniu zawodów.


Czytaj więcej

oP44yHBM7H9ncil.png

W najbliższą niedzielę odbędą się na Łysej Górze zawody w narciarstwie alpejskim. Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap zorganizuje trzecią edycję zawodów w ramach Sudeckiej Ligi Narciarskiej. W tym dniu uczcimy pamięć Pana Stanisława Rażniewskiego twórcy SN Aesculap oraz pomysłodawcy i budowniczego Mikrostacji  Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra w Dziwiszowie. To właśnie w ramach SLN zostanie rozegrany II Memoriał Stanisława Rażniewskiego.

Wszystkich chętnych zapraszamy do startu w tych zawodach. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia dzisiejszego poprzez formularz dostępny na http://www.sudeckaliganarciarska.pl/#!zgloszenia/cee5.

Prawo startu mają amatorzy oraz zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych w następujących kategoriach wiekowych:

DZIECKO C, B -rocznik- 2009-2005

DZIECKO A -rocznik- 2004-2003

JUNIOR C -rocznik- 2002-2001

JUNIOR B -rocznik- 2000-1999

 

Zapraszamy!

Czytaj więcej

fsOEiDeEdaxJ2IE.JPG

W zawodach o Puchar Aesculapa wystartowało 33 zawodników, podzielonych na 5 kategorii wiekowych (6-16 lat). W stosunku do dnia poprzedniego pogoda zmieniła się diametralnie. Wprawdzie słońce przebijało się zza chmur ale wiał silny wiatr i czasami nie było widać trasy. Zawodnicy jednak wprawieni w boju pokonali dwukrotnie trasę slalomu giganta i  dojechali szczęśliwie do mety. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Sonia Faust, Mateusz Cegliński, Sławomir Wolski, Martyna Kostecka, Maksym Faust, Julia Walczak, Bartłomiej Bocheński, Julia Adamska. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy w przyszły weekend.

W sobotę 14 lutego odbędzie się zabawa walentynkowa http://lysagora.pl/zakochaj-sie-w-jeleniej-gorze-na-lysej-gorze/  a w niedzielę 15 lutego kolejne zawody narciarskie – II  Memoriał Stanisława Rażniewskiego, który rozegrany zostanie w ramach Sudeckiej Ligi Narciarskiej http://www.sudeckaliganarciarska.pl/. Wszystkich zawodników serdecznie zapraszamy.      

Do zobaczenia!


Czytaj więcej

TbUrZWimigfmypv.JPG

Pierwsze zawody w tym sezonie za nami. Dzisiaj, przy pięknej i słonecznej pogodzie zawodnicy ścigali się na trasie slalomu giganta. Wystartowało 30 zawodników w przedziale wiekowym 6 - 16 lat. Rano, po rozgrzewce odbyło się wspólne oglądanie trasy. O 10:00 wystartowali najmłodsi narciarze, a po nich Ich starsi koledzy. Zawodnicy mieli do przejechania dwa przejazdy. O końcowym wyniku zadecydowała suma czasów z obu przejazdów. Na zakończenie wręczono puchary, medale, dyplomy oraz słodkie upominki. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Natalia Ziębińska, Mateusz Cegliński, Sławomir Wolski, Martyna Kostecka, Alan Lisowski, Julia Walczak, Jacek Paczos, Karolina Kubacka, Igor Baczyński.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy jutro na Zawody o Puchar Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap.

Fot. Paweł Walczak

Czytaj więcej

ZcVls4nhtoyjt6k.JPG

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte zawody w narciarstwie alpejskim. W sobotę 07 lutego – Zawody o Puchar Łysej Góry a niedzielę 08 lutego – Puchar Aesculapa.

W zawodach mogą startować zawodnicy z klubów narciarskich oraz osoby niezrzeszone, w pięciu kategoriach wiekowych (roczniki 1999 – 2008, z podziałem na dziewczynki i chłopców). Opłata startowa: 5-10 zł. Szczegóły w regulaminie zawodów. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

hbY4azy24sMEBYI.JPG
We wtorek 03 lutego, odbyły się na terenie SKI ARENY ŁYSA GÓRA XIII Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie organizowane przez Zespoł Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Gimnazjaliści i licealiści ścigali się na trasie slalomu giganta ustawionego na nartostradzie nr 2. Pogoda sprzyjała zawodnikom. Rano, po przymrozkach, trasa była twarda i jechało się "jak po stole". Po przejechaniu dwóch przejazdów odbyło się uroczyste podsumowanie, na którym wręczono dyplomy, medale i puchary.

Czytaj więcej

zYqFGyl16b8xQMm.JPG

W miniony weekend na Łysej Górze odbyły się kolejne zajęcia dla naszych uczestników. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w towarzystwie Radia Zet, nasi instruktorzy przeprowadzili zajęcia narciarskie.  Było sporo zabaw i konkursów. A dla najlepszych - zawody o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - "zjazd na krechę". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Więcej na http://www.startdonart.pl/

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo