Wiadomości z stycznia 2015

9Y934bMMnRs6c63.JPG

W kolejnych dniach na stoku było, pochmurno i padał śnieg. Temperatura wahała się w okolicach zera. Śnieg nie był tak zmrożony jak w pierwszych dniach, ale trasy był świetnie przygotowane. Ranem jeździło się „jak po stole”. Po południu, w dolnych odcinkach nartostrad, było sporo muld – ale taka „jazda terenowa” była równie emocjonująca. Wprawieni obozowicze pokonywali je bez problemu. Atrakcją była także jazda przez las lub trasą biegową, których w kompleksie Spindlerovego Mlyna jest sporo.

W czwartek, po kolacji, zaprosiliśmy na nasze spotkanie Piotra Kaczmarka.


Czytaj więcej

n67ll5eYdHDidQa.JPG

W dniach 26.01-31.01. 2015r. organizujemy obóz dojazdowy dla dzieci jeżdżących w wieku 7-10 lat. Koszt obozu - 420 zł (dla dzieci z zewnątrz), 250 zł (dla dzieci z Aesculapa). Dodatkowo trzeba doliczyć koszt karnetu w wysokości 39 zł dziennie (dotyczy dzieci z zewnątrz).

Zajęcia trwają w godz. 9:00 – 13:00.

Planowany jest wyjazd busem z Jeleniej Góry o godz. 8:15. Powrót do Jeleniej Góry o godz. 13:45.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: aesculap@interia.pl w terminie do dnia 24 stycznia do godz. 15:00.

Czytaj więcej

w7nQQ4MZucP1QJC.JPG

Po śniadaniu, o godz.9:00 wyruszyliśmy na stok. Warunki narciarskie wspaniałe. Czyste niebo, niewielki mróz (minus trzy stopnie Celsjusza), bezwietrznie. Czynne są praktycznie wszystkie trasy w kompleksie Spindlerovego Mlyna. Dzisiaj obie grupy jeździły na Medvedinie oraz Labskiej. Jutro naszym celem jest Svaty Petr.

Po powrocie do schroniska ciepła kąpiel oraz obiadokolacja. Wieczorem zajęcia na świetlicy. Wszystkie dzieci przygotowały przepiękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jury nagrodziło trzy prace: Pawła, Szymona i Alana. Wszyscy otrzymali słodycze a zwycięzcy specjalne upominki. Następnie rozegrano dwa turniej piłkarskie. W grupie młodszej zwyciężył Mateusz, druga była Gabrysia a trzeci Sławek. W grupie starszej na najwyższym stopniu podium stanął Aleks, który po serii rzutów karnych (w dogrywce) pokonał 2:0 Sławka. Trzecie miejsce zajął Paweł. W obu grupach pierwsze trzy miejsca nagrodzono „piłkarskimi medalami”.

Czytaj więcej

ENUKAUAt9JbeX5D.JPG

Wczoraj o godz. 8:00 wyjechaliśmy z  Jeleniej Góry do Borowic. Dojechaliśmy busem do szlaku prowadzącego do Schroniska PTTK Odrodzenie. Tam wypakowaliśmy plecaki i sprzęt narciarski, który przełożyliśmy do samochodu terenowego. Samochód zawiózł cały nasz ekwipunek (a było go sporo) do schroniska a my (w ramach ćwiczenia kondycyjnego) przez ponad 2 godziny, dzielnie „wdrapywaliśmy” się piechotą. Nie czuliśmy zbytniego zmęczenia. W pięknej, zimowej scenerii, podziwialiśmy widoki na Karkonosze. W schronisku czekała na nas ciepła „pomidorówka”. Rozpakowaliśmy plecaki i przebraliśmy się w strój narciarski. Zajęcia popołudniowe przeprowadziliśmy na Malym Szyszaku. Następnie wróciliśmy do schroniska na „schabowego” i zajęcia świetlicowe. Kierownik naszego obozu zapoznał wszystkich uczestników z obowiązującym regulaminem i przedstawił plan na najbliższe dni.

Czytaj więcej

6u4MCfPyIzvLDW5.JPG
Trwają kolejne zajęcia narciarskie w Ski Arena Łysa Góra. Na termometrze zero stopni Celsjusza i pada śnieg. Wyciągi dzisiaj są czynne do godz. 22:00. Kto nie wierzy, że można pojeździć na nartach, niech spojrzy na zdjęcia:)

Czytaj więcej

ReMhg9K49atv86b.JPG

Nad ranem (godz. 5:30) armatki wznowiły naśnieżanie nartostrady nr 1. Słupek rtęci wskazuje aktualnie minus dwa stopnie Celsjusza. Czynna jest nartostrada nr 1 oraz wyciąg orczykowy (jedynka). Dostępni są także instruktorzy szkolenia indywidualnego. Ośrodek w dniu dzisiejszym jest czynny w godz. 9:00 – 16:00.

Poniżej zdjęcia z dnia dzisiejszego.

Zapraszamy!

Czytaj więcej

W dniach 12.01 - 15.01.2015 r. wyciągi w SKI ARENA ŁYSA GÓRA czynne są w godzinach 9:00-16:00. Otwarta jest nartostrada nr 1. Dostępni są także instruktorzy do prowadzenia lekcji szkolenia indywidualnego. Zapraszamy.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo