Wiadomości z grudnia 2014

Już 3.01.2015 rusza pierwsza edycja zawodów w narciarstwie alpejskim organizowana przez kluby w ramach Sudeckiej Ligi Narciarskiej. 

Zawody mają charakter otwarty, prawo startu mają amatorzy i zawodnicy z licencją PZN w czterech kategoriach wiekowych (roczniki 2009-1999). Każdy z zawodników otrzymuje określoną liczbę punktów zgodnie z zajętym miejscem.

Terminy zawodów: 03.01.2015 - Stronie Śl. (Czarna Góra); 10.01.2015 - Sokolec (Orzeł); 15.02.2015 - Dziwiszów (Ski Arena Łysa Góra); 28.02.2015 - Stronie Śl. (Czarna Góra); 07.03.2015 - Boguszów Gorce (Dzikowiec); 21.03.2015 - Szklarska Poręba(Szrenica). Szczegóły na http://www.sudeckaliganarciarska.pl/. Zapraszamy.

Czytaj więcej

uEorxu1jbSVQBWC.JPG

Dzisiaj, kiedy słupek rtęci wskazywał rano minus 10 stopni Celsjusza wybraliśmy się na zajęcia narciarskie do ośrodka Mala Upa. Przed południem było zimno i wietrznie, ale po śniadaniu zza chmur wyjrzało słońce i zrobiło się cieplej.

W przyszły weekend zajęcia w sobotę i niedzielę na Łysej Górze (od drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia trwa naśnieżanie Ski Areny Łysa Góra, planowane uruchomienie wyciągów 30 lub 31 grudnia).

Czytaj więcej

tWaZC4TXovXpIwT.JPG

Dzisiaj o godz. 14- tej ruszyły armatki. Przy temperaturze minus dwa stopnie Celsjusza rozpoczęliśmy naśnieżanie nartostrady nr 1. W nocy spadło ok. 5 cm świeżego śniegu.

Wyciągi są nieczynne. O terminie uruchomienia ośrodka poinformujemy Państwa w "wiadomościach". Jeżeli pogoda nie ulegnie zmianie planujemy uruchomić stację na Sylwestra.

Czytaj więcej

W sobotę (27.12) nie ma zajęć.

W niedzielę (28.12) jedziemy na narty do Czech – Ski Areal Mala Upa. Wyjazd z Jeleniej Góry, jak zawsze o godz. 8:00 z parkingu przy ALDI-ku. Dzieci muszą mieć ze sobą ważny dokument tożsamości, korony na karnet (dzieci do lat 10 – 330 kc, dzieci powyżej lat 10 – 450 kc, dodatkowo pobierana jest kaucja w wysokości 100 kc) oraz ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i transportu (ze stoku) obowiązujące poza granicami Polski.

Czytaj więcej

Ośrodek Ski Arena Łysa Góra jest obecnie nieczynny. Jak tylko warunki pogodowe ulegną zmianie rozpoczniemy naśnieżanie nartostrad i otworzymy stację.

Mq9WgxwLQbdtGT7.JPG

Dzisiaj na terenie ośrodka narciarskiego Ski Areal Mala Upa, odbyły się zajęcia narciarskie dla uczestników naszej szkoły. U nas ze śniegiem "krucho", natomiast u południowych sąsiadów można było bez problemu poszusować.

Czytaj więcej

lCU9EosK4ByPx7Z.JPG

Dzisiaj, kiedy wszyscy szykują się do Wigilii (świąteczne porządki, zakupy i gotowanie) Aesculapiacy wybrali się na kolejną wycieczkę. Tym razem powędrowaliśmy z Przesieki (OW Chybotek) niebieskim szlakiem do Schroniska PTTK Odrodzenie. Pogoda, jak to w górach – zmienna. Wiał silny wiatr, było mglisto, padał śnieg. Ale My, jak zawsze, byliśmy dobrze przygotowani. Ubrani na cebulkę, w ciepłe kombinezony, czapki i rękawiczki, bez większego problemu pokonaliśmy trudną trasę idąc praktycznie cały czas pod górę. W schronisku zjedliśmy śniadanie, odpoczęliśmy i zeszliśmy tą samą trasą na parking. Jak było, mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach.

Jutro jedziemy na narty do Czech. Wyjazd z parkingu przy ALDI-ku o godz. 8:00. Prosimy być punktualnie oraz zabrać ze sobą dowód tożsamości, korony na bilety (dzieci do lat 9 – 235 kc, powyżej lat 9 – 315 kc + kaucja zwrotna za karnet – 100 kc) oraz dokument ubezpieczeniowy obejmujący opiekę medyczną i koszty transportu poza granicami Polski.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo