Wiadomości z listopada 2014

btua6fUbpLnGbhB.JPG

Od kilku dni temperatura spada poniżej zera, więc szykując się na kolejną wędrówkę, ubraliśmy się ciepło, spakowaliśmy do plecaków kanapki, ciepłą herbatę i coś słodkiego. Około godz. 8:30 byliśmy na Przełęczy Kowarskiej, skąd niebieskim, czarnym, a następnie żółtym szlakiem udaliśmy się do Schroniska Na Przełęczy Okraj. Idąc lasem, pod górę, dookoła było „zielono” i dosyć ciepło.  Dopiero jak doszliśmy do Schroniska PTTK sceneria się zmieniła. Było dużo chłodniej i „biało”. Poza szadzią, zobaczyliśmy pierwszy w tym sezonie śnieg. Z przyjemnością weszliśmy do schroniska na przerwę śniadaniową. Wypoczęci, rozgrzani i najedzeni wróciliśmy żółtym szlakiem na parking. A oto kilka zdjęć z dzisiejszej wycieczki.

Joanna Ceglińska

Czytaj więcej

Zbiórka o godz. 8:00 na parkingu przy sklepie ALDI. Stamtąd jedziemy na parking na Przełęczy Kowarskiej. Tam zostawiamy samochody i idziemy niebieskim szlakiem do Kowar - Pogórze. Następnie szlakiem czarnym i zółtym wchodzimy na Przełęcz Okraj. Tam zjemy śniadanie, a potem schodzimy żółtym szlakiem na parking poprzez Rozdroże pod Sulicą. Przypominam o ubieraniu się na cebulkę, zabraniu rękawic i czapek oraz kanapek i ciepłej herbaty. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany trasy w dniu wycieczki (np. jeżeli warunki pogodowe ulegną zmianie).

Czytaj więcej

vrbpKJSAGUiWRiG.jpg

Rozwijamy się, sprawdźcie! Łysa Góra zaprasza w sezonie zimowym 2014/2015.

W październiku 2014 roku została zawiązana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą „Łysa Góra” Sp. z o.o., której udziałowcem została Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap oraz dwie osoby fizyczne. Odejdą do lamusa „papierowe bilety”, które zastąpione zostaną elektronicznym systemem kontroli dostępu (tzw. bramkami), zakupione zostaną także nowe armatki śnieżne oraz wyciąg bezpodporowy do nauki jazdy na nartach.

Szczególnie interesującą propozycją dla narciarzy jest „Super Karnet”. Jest to karnet obejmujący 6 dowolnych dni jazdy na nartach (7 godzin dziennie) wraz z programem lojalnościowym oferującym m.in. zniżki w wielu punktach (gastronomii, wypożyczalni i szkole narciarskiej).

W okresie od 20 grudnia 2014 do 8 marca 2015 (sezon wysoki) ośrodek czynny będzie codziennie w godzinach  9:00 – 22:00, pozostałych dniach 9:00 – 16:00.

Już teraz zapraszamy do zakupu karnetów narciarskich w promocyjnych cenach: http://lysagora.e-skipass.pl/

W planie jest organizacja zawodów dla dzieci i dorosłych. Szczegółowy kalendarz imprez, regulaminy, cenniki oraz inne niezbędne informacje dostępne będą na stronie internetowej ośrodka już niebawem.

Zapraszamy!

Czytaj więcej

Informujemy, że biuro Szkoły Narciarskiej Aesculap zostało przeniesione z al. Wojska Polskiego 18/1 w Jeleniej Górze na Łysą Górę do Dziwiszowa. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

Czytaj więcej

W najbliższą niedzielę jedziemy do Sobieszowa. Spotykamy się na parkingu przy nowym ośrodku sportowym - Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej (ul. B. Czecha). Stamtąd, drogami nieoznaczonymi poprzez Dolinę Choińca i Przełęcz Pod Kopistą udajemy się do Jagniątkowa. Przerwę śniadaniową planujemy w Domu Gerharta Hauptmanna. Powrót (w zależności od wolnego czasu) szlakiem zielonym lub niebieskim. Wyjazd z Jeleniej Góry o godz. 8:00 (parking przy sklepie ALDI).

Czytaj więcej

Organizujemy zimowy obóz narciarski, który odbędzie się  w terminie 19.01. – 23.01.2015r. (pierwszy tydzień ferii dolnośląskich, od poniedziałku do piątku). Noclegi i zakwaterowanie (śniadania i obiadokolacje) w Schronisku Odrodzenie. Jazda na nartach w Spindlerovym Mlynie. Koszt obozu wynosi 540,00 zł i obejmuje zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje), transport z Jeleniej Góry do Borowic i z powrotem, ubezpieczenie uczestników, codzienne dojazdy na stok busami ze schroniska, wynagrodzenie kadry instruktorskiej. Cena nie obejmuje kosztów karnetów narciarskich:

Karnet 5 dniowy dla dzieci 6-12 lat -  2.130 koron czeskich.

Karnet 5 dniowy dla dzieci powyżej 12 lat -  2.670 koron czeskich.

Uczestnicy obozu muszą posiadać ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport

Chętnych prosimy o zgłaszanie się w terminie do dnia 30 listopada 2014 r. oraz wpłatę zaliczki w wysokości 200,- zł na konto bankowe PKO BP S.A. Oddział Jelenia Góra, nr 87 1020 2124 0000 8202 0066 7774.

Istnieje także możliwość indywidualnego zakwaterowania rodziców/opiekunów.

Czytaj więcej

hxninRq1dE5G1sJ.JPG

Kolejna wycieczka za nami. Dzisiaj pojechaliśmy do Janowic Wielkich. Poszliśmy zielonym, a następnie czarnym szlakiem do Radomierza. Tam zjedliśmy drugie śniadanie i weszliśmy na wieżę widokową, z której obejrzeliśmy panoramę na Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie oraz Karkonosze. Wróciliśmy do Janowic Wielkich przez Trzcińskie Mokradła. Grupę dzieci poprowadził nasz wieloletni przyjaciel - Przewodnik Sudecki Pan Mariusz Jazienicki, zaś rodzicami opiekuję się Pan Wiesław Orczyk i Piotr Wolski.

Zapraszam na kolejną wycieczkę już za tydzień oraz do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej wyprawy.

Czytaj więcej

Przyjmujemy zgłoszenia od osób chętnych na kurs na stopień demonstratora i pomocnika instruktora PZN (instruktora SITN).

Kurs na stopień demonstratora PZN: 26.12.2014 – 05.01.2015 – Karkonosze (Czechy), koszt: 500 zł (dodatkowo karnety i dojazd). Wytyczne http://www.sitn.pl/szkolenie/demonstrator

Kurs na stopień pomocnika instruktora PZN/instruktora SITN: 03,04,10,11,17-24.01.2015 – Karkonosze, Góry Kaczawskie (Czechy, Polska), koszt: 800 zł (dodatkowo karnety i dojazd). Wytyczne http://www.sitn.pl/szkolenie/pomocnik-instruktora-pzn-stazysta

Oba kursy organizuje szkoła narciarska BLIZZARD DEMO TEAM a zajęcia poprowadzi Instruktor Wykładowca Piotr Górnicki.

Czytaj więcej

Kolejną wyprawę rozpoczynamy w Janowicach Wielkich przy pałacu (parking). Stamtąd udajemy się przez Różankę (628 m n.p.m.) do Radomierza, gdzie będzie przerwa śniadaniowa - teren wieży widokowej. Powrót przez Trzcińskie Mokradła do Janowic Wielkich.

Wyjazd z Jeleniej Góry, jak zawsze o godz.8:00 (parking przy sklepie ALDI). Przypominam o odpowiednim ubiorze i obuwiu. Do plecaków zabieramy ciepłą herbatę i kanapki. Planowana wcześniej wycieczka na Okraj została przeniesiona na inny termin.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo