Wiadomości z października 2014

Jedziemy do Borowic na pętlę linii nr 4 (tam parkujemy samochody).  Następnie udajemy się na cmentarz jeńców wojennych przy Drodze Sudeckiej. Mile widziane będzie zabranie ze sobą zniczy. Przerwa śniadaniowa odbędzie się w Przesiece – dla chętnych wejście do ogrodu japońskiego za odpłatnością 12/10 zł. Powrót do Borowic.  Jeżeli czas pozwoli zobaczymy wodospad Podgórnej.

Odjazd z Jeleniej Góry o godz. 8:00 z parkingu przy sklepie ALDI.

Czytaj więcej

W niedzielę 26 października odbyło się na Łysej Górze Walne Zebranie Członków naszego Stowarzyszenia. Odczytano sprawozdania Zarządu i Komisji Rewizyjnej za sezon 2013/2014 oraz przeprowadzono wybory uzupełniające do Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Walne Zebranie, postanowiło także nadać godność „Honorowego Prezesa SN i SKS Aesculap” Pani Teresie Rażniewskiej. Na zakończenie zebrania, Prezes Zarządu - Joanna Ceglińska, podziękowała wszystkim, którzy w trudnym okresie służyli pomocą i wsparciem oraz życzyła uczestnikom i ich rodzicom udanego, śnieżnego i bezpiecznego sezonu 2014/2015.

Czytaj więcej

Tym razem idziemy w Góry Kaczawskie. Zbiórka tradycyjnie na parkingu przy sklepie ALDI w Jeleniej Górze o godz. 8:00 (dla kadry instruktorskiej o 7:45). Stamtąd autobus zawiezie nas na parking na Łysą Górę. Rodzice (członkowie Aesculapa) udadzą się do sali konferencyjnej, w której odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze, natomiast autobus zwiezie dzieci (i pozostałych uczestników wycieczki) do Czernicy. Przewodnik Sudecki Pan Mariusz Jazienicki poprowadzi grupę przez Przełęcz Chrośnicką na Łysą Górę. Powrót z parkingu o godz. 13:30.

Tym razem pośpimy dłużej, ponieważ z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki na czas zimowy.

Do zobaczenia!

Czytaj więcej

E78l8cCNrWFUSeB.JPG

Tym razem poszliśmy w Karkonosze. Wyruszyliśmy z parkingu przy Hucie Julia, czerwonym szlakiem, do Wodospadu Kamieńczyka. Tam mieliśmy krótką przerwę na picie i przebranie się. Rano było chłodno i wilgotno po nocnych opadach deszczu. W górach zaobserwowaliśmy tradycyjne zjawisko inwersji. Naszym celem było schronisko PTTK na wysokości 1200 m npm "Na Hali Szrenickiej". Jego dzierżawcą jest nasz wieloletni wychowanek i wspaniały zawodnik Piotr Kaczmarek. Ostre podejście wymagało sporej kondycji. Ale chodzimy w góry systematycznie, od kilku lat, więc nie czuliśmy wielkiego zmęczenia. W schronisku - odpoczynek, śniadanie, krótka regeneracja sił i powrót tą samą drogą na parking.

Poniżej zdjęcia z wycieczki.

 

Czytaj więcej

26.10.2014 r. (niedziela) o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich  Łysa Góra – Dziwiszów im. T. i S. Rażniewskich, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia. Z uwagi na ważność zebrania prosi się wszystkich członków o obecność.

Czytaj więcej

W niedzielę udajemy się do Szklarskiej Poręby. Odjazd z parkingu przy sklepie ALDI w Jeleniej Górze o godz. 8:00. Jedziemy na parking Huty Julia (przed starym mostem). Naszym celem jest Schronisko PTTK Hala Szrenicka. Powrót do Szklarskiej Poręby.

Przypominam o zabraniu książeczek GOT lub Siedmiomilowe Buty. Poprowadzi nas Przewodnik Sudecki - Pan Mariusz Jazienicki.

Czytaj więcej

lnRBHBJb0cHgYgm.JPG

Dzisiejsza słoneczna niedziela, rozpoczęła cykl  wycieczek pieszych, w ramach zajęć suchej zaprawy. Przewodnik Sudecki – Pan Mariusz Jazienicki zabrał nas do Bukowca, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne krajobrazy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki. 

Czytaj więcej

dyo8Hzz1oVwW3Er.JPG

11 października w Stajni AWISTA na Łysej Górze odbyła się impreza konna pod nazwą Hubertus. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie. Pojawili się jeźdźcy początkujący i zaawansowani. Na placu został ustawiony tor przeszkód, który uczestnicy mieli pokonać w jak najkrótszym czasie. Na wytrawnych jeźdźców czekały skoki, a młodzi adepci dzielnie przeszli „chrzest jeździecki”. Piękne amazonki pewnie siedziały w siodle. Najmłodsza z Nich, Amelka zaprezentowała, przed szeroką publicznością, swoje umiejętności. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a Pani instruktor Joanna Rażniewska wręczyła najlepszym medale. Na zakończenie wszyscy piekli wspólnie kiełbaski.

Podziękowania należą się Joannie Rażniewskiej, która od kilku lat przygotowuje całą imprezę, Panu Markowi Zbróg oraz wszystkim amazonkom za wspaniałe widowisko.

Czytaj więcej

Zbiórka o godz. 8:00 na parkingu przy sklepie ALDI przy ul. Sobieskiego 37. Dla kardy instruktorskiej o 7:45. Stamtąd jedziemy do Mysłakowic na parking przy cmentarzu komunalnym. Następnie pieszo do Bukowca (Park Krajobrazowy). Powrót do Mysłakowic.

Prosimy zabrać odpowiedni strój (obuwie za kostkę, koszulkę na zmianę), drugie śniadanie i książeczki GOT lub Siedmiomilowe Buty, w których można będzie potwierdzić przebytą trasę. Poprowadzi nas Przewodnik Sudecki - Pan Mariusz Jazienicki.

Czytaj więcej

JCy6q2dviMbbwXN.JPG

Stajnia AWISTA na Łysej Górze zaprasza wszystkich miłośników koni na Hubertusa, który odbędzie się w sobotę 11 października. Rozpoczęcie o godz. 10:00. W planie jest chrzest jeździecki, skoki, tor przeszkód oraz ognisko. Zgłoszenia przyjmuje instruktor Joanna Rażniewska. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo