Wiadomości z września 2014

ptCX6E4VSKEz1wn.JPG

Ostatnia edycja tegorocznych Łysogórek za nami.

28.09.2014 r. Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap zorganizowała na terenie Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra – Dziwiszów im. T. i S. Rażniewskich piątą edycję zawodów rowerowych „Łysogórki 2014”. 

Relacja

Czytaj więcej

1CPvYUnrb55dJIA.JPG

W najbliższą niedzielę 28 września odbędzie się piąta edycja Zawodów Rowerowych Łysogórki 2014. . Organizatorem tych zawodów od 2002 roku jest Szkoła Narciarka i Sudecki Klub Sportowy Aesculap. Trasa wyścigu prowadzi przez trawiaste tereny Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra Dziwiszów im. Teresy i Stanisława Rażniewskich.

Czytaj więcej

q1tdLo6HYN9Yoxr.png

W niedzielę 21 września dwunastoosobowa grupa pod opieką Pana Wiesława Orczyka wyruszyła na wycieczkę rowerową. O godz. 10:00 spotkaliśmy się na Placu Ratuszowym skąd pojechaliśmy do Karpnik. Trasa przejazdu była następująca:  Plac Ratuszowy – ul. 1. Maja – „Garbaty Mostek” – ul. Ogińskiego – ul. Konstytucji 3 Maja - Dąbrowica – Łomnica – Wojanów – Bobrów – Karpniki – Łomnica – powrót trasą rowerową wzdłuż ul. Sudeckiej do miejsca zbiórki. W sumie pokonaliśmy ponad 30 km. Rano było pogodnie. Podczas drogi słońce wychodziło zza chmur. Dopiero w drodze powrotnej zachmurzyło się i zaczął padać deszcz. Ubraliśmy więc przeciwdeszczowe peleryny i zmoczeni ale i zadowoleni wróciliśmy do domu. Gratulacje należą się naszym najmłodszym uczestnikom – dwóm Mateuszom i Wojtkowi, Ewie, Agacie, Emilii, Asi oraz Tomkowi, Michałowi, Pawłowi, Krzyśkowi i Wieśkowi za wspaniałą kondycję, humor i dobrą zabawę.

Jeżeli pogoda dopisze kolejną wycieczkę zorganizujemy w październiku.

Do zobaczenia!

Czytaj więcej

Wszystkich sympatyków Aesculapa (uczestników, instruktorów, ich rodziny, znajomych i nie tylko) zapraszamy na wspólną wycieczkę rowerową. Zbiórka 21 września (niedziela) o godz. 10:00 na Placu Ratuszowym. W zależności od pogody, ilości i wieku chętnych, na miejscu zostanie podjęta wspólna decyzja o wyborze trasy (planujemy pokonać ok. 20 km). Prosimy zabrać ze sobą kaski, odpowiedni strój, sprawny rower i dobry humor. Każdy z uczestników wyrusza na własną odpowiedzialność. Mile widziane będą wcześniejsze zgłoszenia (z podaniem imienia i nazwiska oraz wieku uczestnika) na adres: aesculap@interia.pl , do dnia 19.09. Ułatwi nam to dobór trasy. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Y27lMSxVHeXYO4c.JPG

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 na Łysej Górze. 01.09.2014 r. rano padał deszcz, było mglisto. Później trochę się wypogodziło. Jednak nie najlepsza pogoda nie odstraszyła uczniów jednej z legnickich szkół podstawowych aby po uroczystym apelu przyjechać w Góry Kaczawskie na zajęcia w terenie. Dla uczniów klas I-V Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap przygotowała wiele atrakcji. Strażacy z jeleniogórskiej PSP pokazali uczniom swój pojazd, opowiedzieli jak gasi się pożar, zapoznali ze sprzętem. Dzieciaki mogły wsiąść do wozu strażackiego, przymierzyć hełm i spróbować swoich sił przy strącaniu, przy pomocy węża strażackiego, ustawionych pachołków. Uczniowie odwiedzili także stajnię Awista, poznali nasze konie i sprzęt jeździecki. Spróbowali jazdy konnej. Następnie wszyscy przeszli „chrzest jeździecki” i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po powrocie ze stajni dzieci wzięły udział w różnych zabawach tj. skoki w workach, rzut kaloszem czy zbijanie balona. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze Policji przeprowadzili miłą pogadankę na temat zachowania się dzieci podczas drogi do i ze szkoły. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszyscy wspaniale się bawili. Serdecznie podziękowania za przygotowanie imprezy należą się Edycie Dzik, Agacie Orczyk, Pawłowi i Julii Walczak, pracownikom SN Aesculap oraz Państwowej Straży Pożarnej i Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo