Wiadomości z sierpnia 2014

0qVxmnKTHhtQ6m7.JPG

30.08.2014 r. na terenie Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra – Dziwiszów odbyły się warsztaty arterapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych. Tematem warsztatów były „Malowane Konie”. Dzieci zostały oprowadzone przez instruktorów: Joannę Rażniewską i Marka Zbróg po stajni Awista, pokazano Im sprzęt jeździecki, opowiedziano o koniach i ich zwyczajach. Były także świadkami pokazu nauki jazdy konnej. Następnie rozpoczęły zajęcia arterapeutyczne. Zadaniem głównym było namalowanie konia z przygotowanych materiałów. Wszyscy wspaniale się bawili a piękne prace można podziwiać na zdjęciach. Na zakończenie zajęć uczestnicy piekli kiełbaski przy ognisku. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” przy współfinansowaniu FIO w ramach projektu pt. „Hippony – hipoterapia bez barier”. Więcej informacji na www.pomocnadlon.com.pl

Czytaj więcej

R23tZDWvatOMKQw.JPG

70 zawodników wystartowało w Łysogórkach 31.08.2014 r. Zawody mają formułę otwartą. Startować mogą zawodnicy z licencją oraz amatorzy. Zawodnicy ścigają się na trzech trasach, w zależności od kategorii wiekowych.

Obejrzyj relację
9ZHIMb9gI3SrTnW.jpg

W ostatni dzień wakacji - 31 sierpnia Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap zaprasza na IV edycję zawodów rowerowych Łysogórki 2014. W zawodach startują dzieci, młodzież i dorośli w ośmiu kategoriach wiekowych. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wysłanie e-maila lub na miejscu w dniu zawodów (9:00 – 10:30). Start o godz. 11:00. Zawodom patronuje Wójt Gminy Jeżów Sudecki oraz Portalik24.pl.

O Łysogórkach

Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo