Wiadomości z stycznia 2014

W najbliższą sobotę i niedzielę (25 i 26.01) zbiórka na dworcu autobusowym; jak zwykle o godz. 8.00, z nartami! Jedziemy na Łysą Górę i tutaj odbędą się zajęcia narciarskie (niezależnie od tego czy wyciągi będą chodzić, czy nie - trwa naśnieżanie, jeszcze trudno ocenić na 100% czy uda się naśnieżyć nartostradę na całej długości). Tak czy inaczej - odbędzie się planowany sprawdzian podczas tego weekendu. Obecność obowiązkowa!

Wczoraj powstała nowa strona pokazująca piękno naszej małej ojczyzny. Od dawna planowałem udostępnić w Internecie galerię swoich reprezentacyjnych zdjęć oddających urok Sudetów Zachodnich, w dużej części moje ulubione klimaty - chmury i "morze" mgieł nad Kotliną Jeleniogórską. Są to wyselekcjonowane obrazy, w wielu przypadkach publikowanie już i wystawiane na wystawach. Tutaj zebrałem w jednym miejscu najlepsze, moim zdaniem. Strona składa się z trzech galerii; nie są przeładowane, każda składa się z 16 fotografii (posiadających tytuł i opis). Witryna jest przystosowana również do oglądania na urządzeniach mobilnych.

Więcej informacji tutaj

img

Ze względu na zbyt małą ilość śniegu wyciągi w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra są jeszcze nieczynne (ponieważ zdarzają się pytania - nie były czynne od początku sezonu, bo od grudnia mamy ciepłą zimę). Uruchomimy je, jak tylko zaistnieją odpowiednie warunki. Tymczasem pospacerujmy po Jeleniej Górze. Kotlina Jeleniogórska i otaczające ją góry to prawdziwa perła Sudetów. Jelenia Góra jest bodaj najładniej położonym miastem w Polsce a jego mieszkańcy należą do szczęśliwców. Mają bowiem na co dzień to, co wielkiej rzeszy turystów dostępne jest tylko podczas urlopu. Piękne krajobrazy, masywy górskie widoczne jak na dłoni prawie z każdego domu. Samo centrum jest prześliczne.

Więcej informacji tutaj

W dniu 19.01.2014 (niedziela) wszystkie grupy jadą do Sobieszowa. Odbędzie się wycieczka na Chojnik. Zbiórka jak zwykle na dworcu autobusowym; instruktorzy o godz. 7.45, dzieci - nie później niż o godz. 8.00. Studenci, dzieci, młodzież proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji niezbędnych przy zakupie zniżkowych biletów. Powrót z Sobieszowa o godz. 13.15. Dzięki uprzejmości pani Justyny Pielas rodzice mogą bezpłatnie zostawić samochody przy jej "Willi Justyna" przy ulicy Bronisława Czecha 7. Zajęć w sobotę nie ma.

Nasze biuro (Wojska Polskiego 18/1) jest aktualnie nieczynne do odwołania. Aesculap działa - o zajęciach piszemy jak zwykle w tym miejscu. W wszelkich zmianach zwiazanych z funkcjonowaniem Łysej Góry (uruchomieniu wyciagów) piszemy na stronie "Pogoda". Sprawy ordganizacyjno-biurowe - aesculap@interia.pl

W najbliższą niedzielę - 12.01.2014 roku - mamy wycieczkę w Góry Sokole. Schronisko Szwajcarka będzie punktem odpoczynku. Autobus (zbiórka na dworcu autobusowym w Jeleniej Górze o godz. 8.00 jak zwykle) zawiezie nas do Wojanowa - Bobrowa (most w sąsiedztwie zrujnowanego pałacu). Jest to jednocześnie miejsce powrotu i odjazdu (godz. 13.30) do Jeleniej Góry. W sobotę zajęć nie ma.

Uczestnicy Szkoły Narciarskiej Aesculap a także narciarze przyjeżdżający na Łysą Górę dobrze znają Damiana Drobyka - ratownika medycznego, który jeszcze niedawno pracował na Łysej Górze. Niósł pomoc narciarzom, którzy ulegli wypadkowi. To niezwykle sympatyczna postać. Uprawia sport, wszechstronnie - stąd jego wysportowana, prosta jak struna sylwetka. Zawsze usmiechnięty. Doskonale jeżdżący na nartach. W Górach Kaczawskich kojarzył się nam z akcją ratowniczą. Widzieliśmy go najczęściej z szyną Kramera w ręku i ciągnącego tobogan. Nie wszyscy jeszcze być może wiedzą, że pasją Damiana jest kolarstwo, a w szczególności wyprawy rowerowe. I to wielkie. Czytaj dalej i oglądąj zdjęcia.

Więcej informacji tutaj

W niedzielę (5.01.2014) jedziemy autobusem (8.00 DA) do Szklarskiej Poręby. Punktem wyjścia i powrotu (13.30) jest parking przy Hucie Julia (dawna Józefina). Wszystkie grupy wędrują (doliną Kamiennej) do schroniska i restauracji Bombaj w Jakuszycach. W sobotę nie ma zajęć.

logo logo logo logo logo logo