Wiadomości z grudnia 2013

Równolegle do odbywającej się Kursokonferencji Instruktorów Wykładowców prowadzone są zajęcia na nartach biegowych, jak również trening ekipy demonstratorów telemarku. Obie grupy pod dowództwem Instruktorów Wykładowców Marii Nędzy oraz Piotra Kapustianyka spędzają pracowicie czas w Passo Tonale. Cieszymy się, że te dwie dyscypliny sportów zimowych tak prężnie rozwijają się w ramach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Już teraz podajemy miłą informację, że aktualnie na lodowcu Presena kręcony jest film do Programu Nauczania Telemarku. Oto fotoreportaż z zajęć.

Więcej informacji tutaj

W Passo Tonale (Włochy) odbywa się aktualnie (6 -14.12.2013) Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców SITN jak również unifikacja instruktorów, kurs na instruktora narciarstwa zjazdowego oraz kurs narciarstwa biegowego. Pogoda dopisała. Niebo było jak przystało na Włochy - lazurowe :) Oto obszerny fotoreportaż z trzech dni (8, 9 i 10.12.2013). Na zdjęciach widzimy polskich i włoskich instruktorów w trakcie skrętów i podczas omawiania zadań. Równolegle ze zjazdami odbywały się biegi. Trasy biegowe usytuowane były na przełęczy, rozpościera się stamtąd piękny widok na Passo Tonale i zjazdowe trasy narciarskie.

Więcej informacji tutaj

To był wspaniały dzień! Nasi uczestnicy, rodzice, instruktorzy odwiedzili schronisko pod Łabskim Szczytem. Kolejna zapowiadana wycieczka odbyła się zgodnie z planem. Karkonosze przywitały nas przepiękną zimową scenerią. Byliśmy zauroczeni widokami gór, przykrytych ponad 20 centymetrową warstwą białego puchu. Było tak bardzo biało, że aż oczy bolały. Czysto, cicho jak makiem zasiał - w lesie było spokojnie. Dopiero po wyjściu z lasu, w okolicach schroniska wiało trochę (jak to zwykle pod Łabskim). Po godzinnej przerwie, podczas której, z apetytem pochłonęliśmy kanapki i ciepłą herbatę, zeszliśmy do Szklarskiej Poręby. Oto zdjęcia z wycieczki.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo