Wiadomości z listopada 2013

28 listopada 2013 roku w Muzeum Karkonoskim odbyło się spotkanie z okazji wydania książki Romana Prystroma pt. "Opowieść o Aesculapie - Zwykła historia niezwykłych ludzi". W dużej sali konferencyjnej, na drugim piętrze całkiem niedawno odnowionego muzeum zjawili się sympatycy, wychowankowie, aktualni i byli członkowie Aesculapa. Miłośnicy nart, zwolennicy aktywnego wypoczynku, dziennikarze, artyści, lekarze, ludzie najrozmaitszych zawodów, jednocześnie ludzie gór. Narciarze - uczestnicy wieloletniego kursu jazdy na nartach jaki oferuje istniejąca od 1970 roku Szkoła Narciarska Aesculap. Zawodnicy, instruktorzy i ich uczniowie, którzy pokonywali kolejne stopnie wtajemniczenia w sztuce jazdy na nartach w okresie długiego, 43 letniego okresu istnienia szkoły.

Więcej informacji tutaj

Kolejne wspomnienie o Stanisławie Rażniewskim. Leon Urban - jego zawodnik i wychowanek tak oto pisze o swoim starcie w Pucharze Smogorni oraz zjazdach ze Szrenicy. "Schronisko Odrodzenie było moim pierwszym górskim spotkaniem z innym światem niż doliny i przedgórza. Było to w roku 1948. Mieszkałem wtedy w Przesiece. Mama, ojciec zdemobilizowany z Armii Polskiej Berlinga (ludzie znajdowali sie wtedy w rzeczywistości takiej, jak los ich rzucił) i ja zasiedliliśmy małe górskie gospodarstwo po deportowanych Niemcach. Tak to było w owych czasach". Czytaj dalej.

Więcej informajci tutaj

imgW sierpniu br. informowaliśmy, że w listopadzie, nakładem wydawnictwa AD REM, ukaże się książka o działalności SN i SKS AESCULAP pt.: "Opowieść o Aesculapie - Zwykła historia niezwykłych ludzi". Miło mi zakomunikować, że już od najbliższej środy będzie ją można nabyć w wydawnictwie AD REM przy ul. Okrzei 12 w Jeleniej Górze. Zapraszamy również na promocję tej książki, która odbędzie się w dniu 28 listopada o godz. 17.00 w Muzeum Karkonoskim.

Więcej informacji tutaj

W dniu 14 listopada 2013 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego połączone z wernisażem wystawy członków JTF-u pod tytułem "Światłem malowane...". Autorzy: Tadeusz Biłozor, Wojciech Bykowski, Jan foremny, Henryk Piotr Garbat, Daniel Gustowski, Teodor Gutaj, Robert Kwiatkowski, Piotr Matyga, Tadeusz Olszewski, Janina Peikert, Mariusz Popławski, Janusz Pytel, Marek Rawski, Michał Rażniewski, Stanisława Stecko, Jacek Szczerbaniewicz, Jerzy Wiklendt, Joanna Wilkońska, Jerzy Zając. W katalogu czytamy: "Premierowa wystawa ma tytuł "Światłem malowane..." i wcale nie jest to tytuł sugerujący, że pokazywane fotografie będą w pewnym sensie naśladowały malarstwo, lecz jako nawiązanie do szeroko rozumianego określenia, że fotografia to pisanie, czy raczej malowanie światłem...

Więcej informacji tutaj

Na naszych stronach nieustannie przybywa nowych fotografii. Obrazują one wszystko to, co dzieje się na terenie naszej mikrostacji, ukazują piękno Gór Kaczawskich, przedstawiają społeczność narciarzy - dzieci, rodziców, instruktorów podczas zajęć (wycieczek górskich i nauki jazdy na nartach). Po niedawnej modernizacji strony galeria prezentuje sie okazale. Znajdziecie na stronie setki a może i tysiace zdjęć. Główny dział fotograficzny ma nazwę Galeria. Ale wiele zdjęć znajduje sie również w innych miejscach. Na przykład na blogu Wiadomości, będącym integralną częścią naszego serwisu Aesculap i Łysa Góra. Tematy aktualne i te z przeszłości (i zdjęcia) można łatwo znaleźć w archiwum lub w wyszukiwarce (u góry strony Wiadomosci). Ponadto duże galerie ilustrują kronikę Szkoły, budowy Mikrostacji, artykuły jak również duży dział narciarski poświęcony naszej współpracy z SITN. '

W dniu 3 listopada 2013 roku odbyły się na Łysej Górze pierwsze w nowym sezonie zajęcia nauki jazdy na nartach. Instruktorki poprowadziły lekcję dla pierwszorocznych uczestników SN i SKS AESCULAP. W bezpiecznych warunkach - na trawie. Dzieci uczyły się jak ubierać buty i zapinać narty; oswajały ze sprzętem. Wykonywały podstawowe elementy - kroki, kontrolowane upadki, podejścia. Przed zimą jak znalazł. W grudniu, podczas pierwszej lekcji na śniegu będzie dużo łatwiej! Takie ćwiczenia są prowadzone w naszej szkole tradycyjnie od wielu lat.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo