Wiadomości z października 2013

Ten film zatytułowałem: "Piękne Góry Kaczawskie nad Jelenią Górą". Tytuł mówi sam za siebie. Góry te leżą o rzut kamieniem od naszego miasta. Przecież tak znane nam wszystkim "Szybowisko", do którego piechotą z Zabobrza idziemy pół godziny, znajduje się w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. Grzbiet jest widoczny z każdego okna jeleniogórskiego osiedla. Bliskość gór otwiera nam - jeleniogórzanom nieograniczone możliwości uprawiania turystyki rowerowej. Wystarczy wyjść z bloku, dosiąść swojego ulubionego rumaka i... już jesteśmy w pięknym lesie. Jedziemy przez cudnej urody doliny i wąwozy głębokie... I te przestrzenie... Muszę to Wam pokazać, bo przypuszczam, że możecie nie wiedzieć jeszcze o tej bajecznej "Krainie Wygasłych Wulkanów".

Więcej informacji tutaj

W Krakowie, w sali Centrum Informatyki Akademii Górniczo - Hutniczej, odbyła się coroczna kursokonferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. W spotkaniu uczestniczyli instruktorzy wykładowcy i kierownicy wyszkolenia szkół narciarskich z całej Polski. Omówiono między innymi sprawy z zakresu organizacji szkolenia w najbliższym sezonie, programu nauczania, zawodów narciarskich (Mistrzostwa Polski Amatorów). Przedstawicielom szkół narciarskich wręczono licencję na sezon 2013/2014 (licencję dla naszej szkoły odebrał niżej podpisany). Odbyły się również obrony prac kandydackich. Do grona instruktorów wykładowców zostali przyjęci: Andrzej Marasek, Jacek Gizicki i Wojciech Woźnica.

Więcej informacji tutaj

Uwaga! Planujemy zorganizowanie kursu na obsługę wyciągu narciarskiego oraz na konserwatora wyciągów narciarskich. Planowany termin kursu to pierwsza połowa listopada. Zgłoszenia będą przyjmowane do konca października. Elaktronicznie: aesculap@interia.pl; lub telefonicznie: 75-7645 604.

W dniu 12 października 2013 roku odbyły się na Łysej Górze tradycyjne zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży Hubertus 2013. Miedzy innymi bawiono się w szukanie lisa i odbył się chrzest na jeźdźca. Na placu przed stajnią Awista uczestnicy zabawy rywalizowali w jeździe konnej na czas. Mieli do pokonania różne przeszkody i slalomy. Trzeba było także zjeść cytrynę w trakcie jazdy. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się dobrym prowadzeniem i opanowaniem swoich wierzchowców. Wiadomo - liczył się czas przejazdu. Najlepiej było jechać najkrótszym torem i zbierać się na zakrętach. Cóż, zdarzało się, że koniki nie chciały iść na przeszkodę. Po pięknych woltach powtarzano skoki i po kłopocie.

Więcej informacji tutaj

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami. Obszerny reportaż filmowy niżej. Nasi uczestnicy, rodzice, instruktorzy podczas nieoficjalnej części uroczystości zadawali sobie następujące pytanie: -Jakaż to będzie najbliższa zima. Ważne pytanie! Bo od tego ile spadnie śniegu, jak niskie będą temperatury zależy właściwie nasz los. Musimy utrzymać nasz ośrodek, zaoferować klientom Łysej Góry dobrze przygotowane trasy i sprawne wyciągi oraz zrealizować wszelkie zaplanowane zadania szkoleniowe i wychowawcze Aesculapa. I od lat powtarzamy swoje pobożne życzenie: -Oby zima śnieżna była, mroźna i długa.

Więcej informacji tutaj

W dniu 6 października 2013 roku oficjalnie otworzyliśmy sezon narciarski 2013/2014. Łysa Góra i Góry Kaczawskie przywitały nas piękną słoneczną pogodą. W części oficjalnej uroczystości Prezes Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap Joanna Ceglińska powitała zaproszonych gości w osobach: Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę, Wójta Gminy Jeżów Sudecki Edwarda Dudka, twórczynię i wieloletniego byłego Prezesa Aesculapa Teresę Rażniewską, zasłużonych dla Szkoły i Klubu wychowawców Krystynę Szemplińską i Mieczysława Bogdaszewskiego, Księdza Proboszcza Krzysztofa Słotwińskiego z parafii pw. św. Wawrzyńca w Dziwiszowie. Jak również wszystkie nasze kochane dzieci, ich rodziców, instruktorów i pracowników Aesculapa i Łysej Góry. O godz. 10.30 rozpoczęła się Msza Święta a później odbyło się ognisko i jazdy konne w stajni Awista należącej do naszej stacji sportów letnich i zimowych.

Więcej informacji tutaj

img

Poniższe albumiki poświęcam osobom, które uczyłem jeździć na nartach. Te zdjęcia pochodzą z okresu 1980 - 1994. Pokazują codzienne życie grup sportowych, jakie niegdyś szkoliłem. To reportaż bez końca... Oto moi zawodnicy, stoki narciarskie, slalomy, tory przeszkód ustawiane na treningach. Wycieczki rowerowe, wyjazdy na obozy i zawody. Zdjęcia pozowanie, statyczne i te robione w biegu, w pośpiechu. Przez całe lata powstawała dokumentalna galeria sportowych (i nie tylko) fotek . Czytaj i oglądaj dalej tutaj

logo logo logo logo logo logo