Wiadomości z sierpnia 2013

W listopadzie, nakładem wydawnictwa AD REM, ukaże się książka o działalności SN i SKS AESCULAP pt.: "Opowieść o Aesculapie - Zwykła historia niezwykłych ludzi". Opracowana została na podstawie materiałów Stanisława i Michała Rażniewskich przez Romana Prystroma. Opatrzona wstępem Marcina Zawiły; liczy ponad 188 stron. Wydawcą jest Teresa Rażniewska. Książka zawiera między innymi ciekawy opis wydarzeń związanych z tworzeniem Aesculapa i jego bazy sportowej, sylwetek twórców szkoły, jak również osiągnięć na polu wychowawczym i szkoleniowym. Ilustrowana wieloma zdjęciami przedstawiającymi sugestywnie historię Szkoły i Klubu.

Więcej informacji tutaj

IV edycja popularnych w Kotlinie Jeleniogórskiej Zawodów Rowerowych Łysogórki 2013, została przeprowadzona podczas idealnej wprost pogody. Było dość chłodno, jak na sierpniowy dzień. Trochę wiało. Powietrze czyste, rześkie. Z miejsca, gdzie usytuowany jest start widać było wspaniałą panoramę Gór i Pogórza Kaczawskiego. Na zawodach pojawiło się 50 zawodników. Stawka tym razem w dużej mierze składająca się z osób regularnie walczących o punkty w klasyfikacji "OPEN". Zaroiło się na Łysej Górze od kolarzy i kibiców.

Więcej informacji tutaj

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap zatrudni instruktorów narciarstwa. Niezbędne jest okazanie legitymacji instruktora PZN lub pomocnika instruktora PZN wydawanej przez SITN (po unifikacji - ważność 3 lata). Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego biura, mieszczącego się przy ulicy Wojska Polskiegi 18/1 w Jeleniej Górze, gdzie należy dokonać formalności przyjęcia do pracy (wstępne zgłoszenie może odbyć się drogą mailową - aesculap@interia.pl, lub telefonicznie - 75 76 456 04).

Więcej informacji tutaj

Charakter człowieka w dużej mierze kształtuje się poprzez spotykanie innych ludzi. Czasem jedno zdanie usłyszane od przypadkowej osoby potrafi wiele zmienić. Ważne jest, żeby spotykać dobrych ludzi, takich, którzy mają coś do powiedzenia, do przekazania, którzy wymagają. Spotkałem w swoim życiu wielu dobrych ludzi. Tu wspominam tego, którego zobaczyłem po raz pierwszy, gdy byłem wtedy w szóstej klasie szkoły podstawowej. I potem spotykałem go przez kolejne 7 lat.

Więcej informacji tutaj

Gmina Sława zajmuje powierzchnię 32 679 ha i położona jest w województwie lubuskim na Pojezierzu Sławskim. Stolicą gminy jest Sława, która leży nad Jeziorem Sławskim i jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w województwie lubuskim. Prawdziwym skarbem, danym Sławie przez naturę, jest przyroda i jej walory turystyczne. Historia Sławy liczy prawie 700 lat odkąd miasto uzyskało w 1312 roku prawa miejskie.

Więcej informacji tutaj

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap zaprasza wszystkich kolarzy górskich na Łysą Górę, gdzie w dniu 25.08.2013 roku (niedziela) odbędą się czwarte z kolei zawody rowerowe z cyklu Łysogórki MTB. Przypominamy, że w cyklu tym mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli. Zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z licencją. Kolarze otrzymują punkty za wyniki w poszczególnych wyścigach (5 edycji) i biorą udział w tzw. "klasyfikacji OPEN" - na stronie cyklu wyścigów jest już dostepna lista zawodników i dotychczas zdobyte punkty.

Więcej informacji tutaj

Wschowa to niewielkie, liczące niespełna 15 tysięcy mieszkańców, miasto na pograniczu Wielkopolski i Śląska. Znajduje się w granicach województwa lubuskiego, jest siedzibą władz powiatu wschowskiego. Dlaczego warto przyjechać do Wschowy? Bo jest to jedno z nielicznych miast na polskich ziemiach zachodnich, które ma zachowane średniowieczne założenia urbanistyczne. We Wschowie znajduje się także unikatowy w skali Europy staromiejski cmentarz ewangelicki założony w 1609 roku.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo