Wiadomości z maja 2013

Pierwsza edycja Łysogórek 2013 za nami. Pogoda dopisała. Pochmurnie, chłodno, ale nie padało. Trasa była sucha - zawodnicy mieli idealne warunki do ścigania. Wystartowało 65 osób (niezrzeszonych lub z różnych dolnośląskich klubów) z następujących miejscowości: Jelenia Góra, Lwówek Śląski, Rakowice Wielkie, Wojcieszów, Wrocław, Gogolin, Lubawka, Jawor, Piechowice, Olszyna, Bielawa, Kamienna Góra, Karpacz, Dziwiszów, Kowary.

Więcej informacji tutaj

Poznałem pana Stanisława gdy byłem w Liceum w Cieplicach. Po przeprowadzce z Przesieki do Sobieszowa, koledzy poradzili; jeździsz na nartach, zapisz się do klubu Stal Cieplice. Jest fajny trener i dostaniesz narty. I tak się stało, dostałem narty, ale rownież poznalem wspaniałego wychowawcę, opiekuna i trenera. Narty staly sie moją pasją a najlepszym moim doradcą i przewodnikiem w tej niełatwej dyscyplinie był pan Stanislaw. Zawsze pogodny, uczynny, naturalny, prawdziwy przewodnik modzieży.

Więcej informacji tutaj

W ostatnią niedzielę maja - 26.05.2013 - w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów odbędzie się pierwsza edycja cyklu zawodów rowerowych w kolarstwie górskim "Łysogórki MTB 2013". Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross-country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Start pierwszej grupy wiekowej rozpoczyna się w każdych zawodach o godzinie 11:00. W zawodach mogą startować amatorzy jak również zawodnicy z licencją. Zapisy odbywają się poprzez stronę lub na miejscu.

Więcej informacji tutaj

Od wielu lat staram się przełamać mit panujący w Jeleniej, że najlepsza jazda rowerem może odbyć się tylko w Górach Izerskich czy Karkonoszach. I dlatego właśnie tworzę te krótkie reportaże. W tym odcinku pokazuję przepiękną widokowo trasę wzdłuż Grzbietu Południowego i Północnego Gór Kaczawskich. Podczas pokonywania (nieraz trzeba zejść z roweru - tak stromo) ponad 40 kilometrowej pętli zdołałem zobaczyć niezwykłe krajobrazy, których nie ujrzymy z Kotliny Jeleniogórskiej.

Więcej informacji tutaj

Panoramy Łysej Góry są już na naszym serwerze (minionym sezonie prowadził do nich link - umieszczone były pod innym adresem). Łatwo na nie teraz trafić. Odsyłacz-obrazek na stronie głównej, po lewej. Jak również są dostępne na podstronach "Łysa Góra" i "Nartostrady i Wyciągi". Ponadto przybyřy dwa opisy tras rowerowych w naszych górach. Polecam zdjęcia z Gór Kaczawskich, Kotliny Jeleniogórskiej i Pogórza Karkonoskiego.

Więcej informacji tutaj

Przeczytałem niedawno anegdoty o naszym Maestro na stronie szkoły. I mogę przytoczyć jedną świadczącą o ogromnym poczuciu humoru naszego pana Magistra. Jej wspomnienie jest we mnie bardzo żywe z tego powodu, że sam byłem uczestnikiem, a nawet, nieskromnie dodam, bohaterem sytuacji. Otóż w czasie ferii, w lutym 1978 roku przez szkołę Aesculap (czytaj: pana Rażniewskiego) został zorganizowany kurs na stopień pomocnika instruktora PZN na Odrodzeniu. Oczywiście brałem w nim udział. Piękna pogoda, mrozek, twardy, choć niezlodzony stok. Nadeszła pora mojego egzaminu z metodyki nauczania.

Więcej infomracji tutaj

W Jeleniej Górze odbyła się tradycyjna 13-ta z kolei - Parada Rowerów. W dniu 4 maja 2013 roku na jeleniogórskim rynku zgromadziło się ponad 2000 rowerzystów. Tu odbył się start do 30-kilometrowego spaceru - tempo jazdy rzadko przekraczało 20 km/h. Trasa parady była widokowa. Co prawda Jeleniogórzanie znają ją doskonale, to jednak dla gości z różnych części Polski i zagranicy stanowi wielką atrakcję. Prowadzi bowiem środkiem Kotliny Jeleniogórskiej skąd rozciągają się piękne panoramy Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich i Karkonoszy. Gdzie nie spojrzeć góry, góry.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo