Wiadomości z kwietnia 2013

Był kiedyś w Cieplicach klub sportowy o dźwięcznej nazwie "Stal". Stanisław Rażniewski piastował w nim funkcję trenera koordynatora. Pan Staszek to jedna z najciekawszych postaci dolnośląskiego sportu - zapalony działacz, były zawodnik AZS Wrocław i Stali Cieplice, narciarz i tenisista, wychowawca młodzieży i trener. Kierował w Jeleniej Górze klubem narciarskim "Aesculap" (zmarł w 2013 roku). O barwnym sportowym życiu Stasia krąży wiele anegdot. Oto trzy z nich.

Więcej informacji tutaj

W dniu 28.04.2013 roku oficjalnie zakończyliśmy sezon zimowy 2012/2013. Podczas uroczystości wręczono dzieciom puchary, dyplomy i nagrody za współzawodnictwo w grupach. Podziękowano również wszystkim uczestnikom za aktywny udział i dobrą frekwencję w zajęciach, rodzicom za udział i pomoc w funkcjonowaniu szkoły a instruktorom za prowadzenie zajęć. Spotkanie prowadziła Pani Prezes Joanna Ceglińska. Zobacz galerię fotografii.

Więcej informacji tutaj

W Szkole Narciarskiej i Sudeckim Klubie Sportowym Aesculap i na Łysej Górze w ciągu minionych 42 lat wychowało się wielu narciarzy. Środowisko ogromne. Trudno znaleźć w Jeleniej Górze narciarską rodzinę, nie związaną z nami w jakimś czasie. Trudno znaleźć szkołę, działającej w Jeleniej Górze, w której zajęć nie prowadziliby instruktorzy zdobywający szlify właśnie u nas. Historia Szkoły i Klubu jest długa i bogata w znaczące wydarzenia. Najróżniejsze tematy i aktualności znajdują się na naszej stronie internetowej. Prawie każde zajęcia były uwieczniane na kliszy fotograficznej a także filmowej. A później na nośnikach cyfrowych. I ten program poświęcony jest właśnie filmom o naszej działalności. Obrazujemy go scenami z najnowszych czasów - tak obecnie wygląda Aesculap i Łysa Góra. Ale zapraszamy do naszej bogatej filmoteki.

Więcej informacji tutaj

Dziś wjechałem do Norwegii. Ale najpierw jeszcze jazda przez nieskończone lasy na terenie Szwecji. Piękne widoki, po drodze wiele jeziorek, Po obu stronach pustej szosy ciągle się coś błyszczało. Jakieś bagna, mokradła. Byłem na szosie sam całymi godzinami, po prostu jechałem przez odludzie. Kojarzy mi się to z Kanadą, w której byłem niedawno temu. Czasem natykałem się na pojedynczy czerwony domek wiejski. Tylko tyle.

Więcej informacji tutaj

Ewolucje z Programu Nauczania Narciarstwa Zjazdowego demonstruje autor strony. Ten film kręcony był z przerwami przez cały miniony sezon (i nie tylko). Chwile wolnego - wyrywane z napiętego kalendarza zajęć, sceny - cierpliwie zapisywane i archiwizowane na dysku. Wiosną po zamknięciu wyciągów na Łysej Górze _ dogrywka brakujących kadrów _ ewolucji. Jeszcze montaż i film gotowy! Życzę miłego oglądania.

Więcej informacji tutaj

Charakter człowieka w dużej mierze kształtuje się poprzez spotykanie innych ludzi. Czasem jedno zdanie usłyszane od przypadkowej osoby potrafi wiele zmienić. Ważne jest, żeby spotykać dobrych ludzi, takich, którzy mają coś do powiedzenia, do przekazania, którzy wymagają. Spotkałem w swoim życiu wielu dobrych ludzi. Tu wspominam tego, którego zobaczyłem po raz pierwszy, gdy byłem wtedy w szóstej klasie szkoły podstawowej. I potem spotykałem go przez kolejne 7 lat. Uczył mnie narciarstwa. Jego, Maestrowego narciarstwa. Miało ono wymiar nie tylko sportowy, czy też techniczny w zakresie umiejętności posługiwania się nartami. Jego narciarstwo to było również koleżeństwo. Uświadamianie faktu, że nie jest się samemu na stoku.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo