Wiadomości z marca 2013

W sobotę, 30 marca na Cmentarzu Komunalnym w Sobieszowie pożegnaliśmy Stanisława Rażniewskiego, absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, trenera narciarstwa i tenisa. Instruktora-wykładowcę narciarstwa PZN, założyciela Szkoły Narciarskiej Aesculap.

Więcej informacji tutaj

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 26 marca 2013 roku zmarł mgr Stanisław Rażniewski, nasz ukochany Mąż, Tata, Dziadek, Nauczyciel, Wychowawca i Przyjaciel.

Rodzina i Wychowankowie. Pogrzeb odbędzie się w dniu 30.03.2013 r. (sobota) o godz. 11.00 na Cmentarzu Komunalnym w Sobieszowie. W dniu 31.03.2013 r. (niedziela) o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta za Duszę Zmarłego w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Zabobrzu. W dniu 29.03.2013 r. odbędzie się Ostatnie Pożegnanie (dla najbliższych) w Domu Pogrzebowym przy ulicy Strumykowej 2F.

Więcej informacji tutaj

W dniach 20 - 24.03.2013 odbył się coroczny "maraton instruktorski" Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa (w skład którego wchodzą Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców, zawody o współczynniki, Puchar im. Prezesa SITN-PZN Zbigniewa Kuci, MP Instruktorów i Zawody Demonstratorów Szkolnych). Wielka impreza, święto narciarzy instruktorów, organizowana jest na zakończenie sezonu. Jeszcze do ubiegłego sezonu zawody instruktorskie nosiły nazwę Ogólnopolskie Zawody Instruktorów. Od tego roku przemianowano je na Mistrzostwa Polski Instruktorów.

Więcej informacji tutaj

W przededniu tegorocznej Kursokonferencji IW i Mistrzostw Polski Instruktorów wypada wspomnieć o naszej współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa i pokazać materiały - galerie i filmy ze sztandarowych imprez, a także międzynarodowych kontaktów naszej organizacji. Braliśmy czynny udział w wielu zawodach, kongresach, i kursokonferencjach. Systematycznie dokumentując i opisując wydarzenia w tym środowisku narciarskim. Na naszej stronie jest dostępny dział pt.: "SITN i MY". Na wstępie zapraszam do obejrzenia trzech obszernych galerii.

img

Pierwsza z nich to pamiętne OZI w Kluszkowcach w 2006 roku. Druga - Kongres IVSI w Lech w 2005 roku (Austria). Trzecia - cykl wyjazdów do w Passo Tonale. I wiele innych relacji w tym dziale. Zapraszam. >>>

Uczestnicy Szkoły Narciarskiej Aesculap brali udział wczoraj w corocznej maskaradzie na nartach. Tak wygląda u nas ostatni dzień na nartach (w tym roku - zgodnie z planem - sezon zakończyliśmy w dniu 10.03.2013). To tradycja w Aesculapie. Odbył się konkurs na najładniejszy strój - przebranie. A także konkurs pięknej jazdy zespołowej. Przebierali się i jeździli na nartach wszyscy - dzieci, instruktorzy i rodzice. Oto zdjęcia z maskarady.

Więcej informacji tutaj

Jak już wiecie, mamy pięcioro nowych demonstratorów (Jakub Zięcik, Helena Pielas, Julia Adamska, Exner Filip, Julia Walczak) i dwoje pomocników instruktora (Aleksandra Ostrowska i Emil Exner) w szkole. Jak zwykle pokładamy w tych dzieciach i młodzieży spore nadzieje. Kolejna grupa demonstratorów jest przygotowywana (poprzez długie szkolenia i kurs PI) do Egzaminu Regionalnego, który otwiera możliwości pracy w narciarstwie, u nas, w Górach Kaczawskich. Młodzi narciarze z Aesculapa za kilka lat będą uczyli swoich młodszych kolegów z tej szkoły. Zgodnie z tradycją, polegającą na zatrudnianiu w 100% wychowanków szkoły. Jak wygląda nasza praca podczas zimowych weekendów, przybliża film, który dzisiaj zmontowałem.

Więcej informacji tutaj

Zwykły dzień w Górach Kaczawskich. Ale jaki piękny ten dzień! Słonecznie, bezwietrznie, widoczność wspaniała, na niebie ani jednej chmurki. Okoliczne góry i pogórza jak na dłoni. I dwa sąsiadujące ze sobą szczyty. Z Łysej Góry zjeżdżają narciarze po przygotowanych trasach. A naprzeciw - dziewicze jeszcze południowe stoki Okola. >>>'

W dniu 2 marca 2013 roku odbyły się na Łysej Górze "I Zawody Dla Dorosłych", zorganizowane przez Szkołę Narciarską i Sudecki Klub Sportowy Aesculap. Konkurencję slalom gigant przeprowadzono na dobrze przygotowanej nartostradzie nr 2 przy pięknej pogodzie. Trasa była idealnie gładka. Śnieg twardy i zmrożony. Przy bramkach nie powstały koleiny czy dziury. Do startu zgłosiło się 21 zawodników. Do wyniku liczyła się suma dwóch przejazdów. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyły następujące osoby: Joanna Ceglińska, Magdalena Fic, Elwira Lasota, Piotr Wolski, Mariusz Bielejecki. Więcej - film, wyniki.

Więcej informacji tutaj

Bywalców naszej strony być może już nie zaskakują wszechobecne tutaj filmiki ;). Filmuję wszystko co jest związane z naszą działalnością na Łysej Górze w Górach Kaczawskich. A więc realizuję raporty śnieżne, relacje z zawodów narciarskich i rowerowych. Imprezy końskie w Stajni Awista. Kręcę relacje z życia naszej szkoły narciarskiej. Jak również pojawiają się niekiedy w naszej TV Aesculap relacje z różnych imprez, wydarzeń w Kotlinie Jeleniogórskiej. Do tej pory zrealizowałem 591 filmów z wynikiem wyświetleń - ponad milion! Zobacz - statystyki, rekordzistów.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo