Wiadomości z grudnia 2012

W sobotę, 22.12.2012 roku gościliśmy na Łysej Górze instruktorów SITN, którzy brali udział w unifikacji (obowiązkowym - co trzy lata - doszkoleniu). Na naszym stoku ćwiczyli ewolucje kątowe i równoległe, jak również obejrzeli film - ilustrację najnowszej wersji Programu Nauczania SITN 2013. Ponadto - w ramach zajęć każdy z instruktorów mógł obejrzeć zapis video swojej jazdy śmigiem. Oto ten materiał szkolny - prosty montaż bez podkładu muzycznego, do potrzeb szkoleniowych (a więc tzw. "surówka", dla zainteresowanych :)).

Więcej informacji tutaj

Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców SITN-PZN. Jak co roku w Trentino we Włoszech odbywamy szkolenie narciarskie. W programie konferencji mamy doskonalenie się w narciarstwie zgodnie z obowiązującym Programem Nauczania SITN. Zapoznanie się z włoskimi metodami szkolenia - kilka zajęć prowadzą Włosi. Odbywają się wykłady polskich i włoskich specjalistów w dziedzinie narciarstwa zjazdowego i biegowego. W tym samym czasie odbywa się unifikacja instruktorów, kurs instruktorski i kurs lawinowy.

Więcej informacji tutaj

W dniu 2 grudnia 2012 roku uczestnicy Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap jeździli już na nartach. Zajęcia odbyły się na Łysej Górze i zostały przeprowadzone w górnej części mikrostacji, nieopodal schroniska i Reniferowej Chatki. Pierwszy kontakt ze śniegiem był sympatycznym przeżyciem dla wszystkich. Dzieci z radością przypięły narty i wykonywały pierwsze skręty. Trzeba sobie było przypomnieć obowiązujące pozycje narciarskie i ewolucje. Nie obyło się bez zabawy. Wesoły tramwaj śnieżny, pełen roześmianych narciarzy sunął po trasach Gór Kaczawskich :).

Film tutaj

logo logo logo logo logo logo