Wiadomości z listopada 2012

Łysa Góra w Górach Kaczawskich. Góry te wznoszą się tuż nad Jelenia Górą - turystyczną perłą Sudetów Zachodnich. W północno-wschodniej części masywu Łysej Góry, w bezpośredniej bliskości miasta usytuowana jest Mikrostacja Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów. Aby lepiej przybliżyć mikrostację tym z Państwa, którzy jeszcze u nas nie byli, przygotowałem film z komentarzem. Słoneczne ujęcia nartostrad, wyciągów narciarskich i ludzi. Migawki z treningów slalomu, zajęć Aesculapa.

Więcej informacji tutaj

Wczoraj uruchomiłem stronę na Facebooku. Zapraszam wszystkich naszych uczestników (obecnych i byłych), rodziców, dziadków jak również sympatyków naszej szkoły narciarskiej, do klikania "lubię" i rozpowszechniania hasła "wychowanie przez góry dla gór", jakie przyświeca nam od początku istnienia Aesculapa. Od 1970 roku wychowało się u nas ponad 6000 osób. Biorąc to pod uwagę, tworzymy w Jeleniogórskiem na przestrzeni tych lat jedno z prężniejszych środowisk narciarskich. Z Aesculapa wywodzi się większość funkcjonujących równolegle w Jeleniej Górze szkół narciarskich. Kadra tam zatrudniana w dużym procencie była przez lata szkolona właśnie w naszej szkole.

Więcej informacji tutaj

SN i SKS AESCULAP wydzierżawi bufet w Reniferowej Chatce (bez napojów alkoholowych). W tym samym pomieszczeniu mieści się bawialnia dla dzieci, która ma funkcjonować jednocześnie z bufetem. Lokal ten znajduje się w górnej części stoku, nieopodal stacji wyciągów narciarskich. Do salki przylega taras-altanka. Kontakt w tej sprawie - przed obejrzeniem w naszym biurze w Jeleniej Górze, ul. Wojska Polskiego 18/1 lub telefonicznie 757645604; ew. mailowo: aesculap@interia.pl. Zdjęcia: widok z zewnątrz i wnętrze.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo