Wiadomości z października 2012

img

W dniu 28.10.2012 roku ma Łysej Górze, w sali konferencyjnej odbyło się Walne Zebranie SN i SKS AESCULAP. Prezesem naszego Stowarzyszenia (na nową, drugą z kolei kadencję) została Joanna Ceglińska. Pani Joanna jest związana z Aesculapem od 25 lat. Uczestniczyła w zajęciach Szkoły i Klubu, ucząc się podstaw jazdy na nartach i startując w zawodach jako za.

Na oficjalnej stronie naszego miasta znalazłem artykuł przedstawiający projekt "Rowerem do Czech - Koncepcja rozwoju euroregionalnych tras rowerowych". Na samym wstępie czytamy: (cytuję) "Projekt obejmuje następujące działania: Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rozwoju ruchu rowerowego w Jeleniej Górze połączonego z euroregionalnymi trasami rowerowym. Obecne jak i nowo powstające i planowane ścieżki rowerowe na terenie Miasta zostaną połączone w sposób przemyślany, logiczny i spójny z euroregionalnymi ścieżkami ER-2 oraz ER-6." (koniec cytatu).

Cieszę się bardzo! Jeśli cała koncepcja zostanie zrealizowana, będzie to milowy krok na drodze tworzenia sieci ścieżek rowerowych w Sudetach Zachodnich i Jeleniej Górze. A jaki jest punkt wyjścia, startu do tej realizacji? Moim zdaniem zaczynamy od zera. Bo obecnie po naszym mieście nie da się bezpiecznie jeździć rowerem. Pomimo dobrych chęci, nie mam odwagi nazwać, nie połączonych ze sobą kawałków asfaltu nad Młynówką i podzielonych krawężnikami chodników na Zabobrzu czy na Karola Miarki, siecią dróg rowerowych. Podczas wakacji zrealizowałem pięć filmów obrazujących właśnie aktualny stan tych ścieżek. Kto z Was był w tym czasie na urlopie, ma okazję teraz zapoznać się z tym materiałem. W sumie ponad godzinę sekwencji filmowych szczegółowo ukazujących realia podróżowania rowerem po naszym mieście i przyległościach.

Więcej informacji tutaj

img

Już w najbliższą niedzielę (28 października) spotykamy się w sali konferencyjnej na Łysej Górze. Odbędzie się tam Walne Zebranie SN i SKS AESCULAP. Przy tej okazji szczególnie gorąco polecam artykuły i galerie znajdujące się w naszym serwisie www, a dotyczące naszej historii. Dzieje Aesculapa pokazane są za pomocą setek fotografii a także w postaci kalendarium ukazującego wydarzenia na przestrzeni ostatnich 42 lat. Jest to ważna dokumentacja naszej pracy. Wychowaliśmy kilka pokoleń narciarzy. Całe rodziny wykształciły w sobie podczas lat pobytu w naszej szkole, klimacie wycieczek i zajęć narciarskich Aesculapa, nawyk wędrowania i systematycznego spędzania czasu w górach.

Więcej informacji tutaj

Wanda Loskot: Jeden z moich przyjaciół, Bob Burg, opublikował ostatnio książkę na temat plotkowania "GOSSIP: Ten Pathways To Eliminate It From Your Life And Transform Your Soul" (PLOTKI - Jak je wyeliminować ze swojego życia wzbogacając swoją duszę). Kiedy poprosił mnie o to, bym zrecenzowała tę książkę, co dało mi okazję do wielu przemyśleń. Pamiętasz z przedszkola zabawę w głuchy telefon? To doskonale ilustruje jak informacja przekazywana z ust do ust zostaje zniekształcana tak ze na końcu nawet trudno rozpoznać, ze to ta sama wiadomość.

Więcej informacji tutaj

Spacer z Fantą dał kolejne widoczki i... fotki kuropatw. Podczas schodzenia drogą w kierunku stajni, moja jamniczka uniosła głowę, zastrzygła uszami i szczeknęła ostrzegawczo. Spłoszone ptaki wzbiły się w powietrze i poleciały tuż nad ziemią dalej, w bezpieczne miejsce... Aparat miałem w pogotowiu i strzeliłem... Oto Jelenia Góra i kuropatwy na Łysej Górze. Kotlina Jeleniogórska i otaczające ją góry to prawdziwa perła Sudetów. Jelenia Góra jest bodaj najładniej położonym miastem w Polsce a jego mieszkańcy należą do szczęśliwców.

Więcej informacji tutaj

W dniu 13.10.2012 r. mieliśmy na Łysej Górze kolejnego Hubertusa. Jest to święto myśliwych, a także jeźdźców, które organizowane jest na koniec sezonu. Sama nazwa pochodzi od świętego Huberta, patrona polowań. W ten dzień urządzana jest gonitwa, podczas której konno ściga się lisa, a tak naprawdę - jeźdźca z ogonem przypiętym do ramienia. Ten, kto go złapie, za rok sam ucieka jako lis. Przygotowano również zabawę sprawnościowo-techniczną. Tor przeszkód dla początkujących i zaawansowanych, skoki dla najlepszych jeźdźców.

Więcej informacji tutaj

Nadszedł czas chłodów (może to chwilowe "przykrości"). Nadszedł czas jesiennych kolorów. Ale przede wszystkim nadszedł czas mgieł, mgiełek i sudeckich inwersji, niepodzianek - widoków porannych, które zapierają dech w piersiach ludziom wrażliwym na piękno przyrody. Aby dać przedsmak tego co może nas spotkać w górach tej jesieni, zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji. Moich ulubionych widoczków, których głównym tematem jest mgła, powietrze i ziemia. Zobaczcie jak wygląda nasza mała ojczyzna. Na początek - zdjęcie niezwykle rzadkiego zjawiska Brockenu.

Więcej informacji tutaj

W dniu 7 października 2012 roku uczestnicy Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap spotkali się na Łysej Górze. Odbyła się w tym dniu inauguracja nowego sezonu 2012/2013. Wszyscy zgromadzili się w kawiarni - w głównym budynku Mikrostacji Sportów Zimowych Łysa Góra - Dziwiszów im. Teresy i Stanisława Rażniewskich; dzieci, rodzice, instruktorzy i zaproszeni goście.

Więcej informacji tutaj

Tegoroczny letni cykl zawodów rowerowych "Łysogórki" dobiegł końca. Wczoraj rozegrano ostatnie wyścigi w tym sezonie. Była piękna pogoda i na Łysej Górze w Górach Kaczawskich nad Jelenią Górą pojawiło się sporo sympatyków kolarstwa górskiego, jak na warunki wyścigu XC i naszej imprezy. Wystartowało bowiem 63 osoby. Nie licząc oczywiście wielu rodziców dzieci.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo