Wiadomości z lipca 2012

Oto relacja z III edycji Łysogórek 2012 - zawodów rowerowych MTB, które są przeprowadzane w masywie Łysej Góry w Górach Kaczawskich od 2002 roku. Koniec lipca - ładny dzień, zachmurzenie częściowe. Na szczęście nie padało. I całe zawody odbyły się szczęśliwie bez kropelki deszczu. Frekwencja dopisała. Na stracie stanęło ponad pięćdziesiąt osób. Dużo kibiców. W okolicach schroniska na szczycie góry zaroiło się od miłośników kolarstwa w różnym wieku.

Więcej informacji tutaj

Drugi odcinek jest poświęcony szlakowi rowerowemu ER6. Spróbowałem zmienić się w zwykłego turystę, który zupełnie nie znając Jeleniej Góry, ma zamiar przejechać przez nią i przy okazji zwiedzić jej najciekawsze fragmenty _ zabytki, poznać centrum - Ratusz... Chciałby to uczynić właśnie przy pomocy dobrze oznakowanego szlaku, który 0 jak rozum podpowiada, powinien go wprowadzić do miasta, i bezpiecznie z niego wyprowadzić. Popatrzmy na kłopoty, jakie go spotykały po drodze.

Więcej informacji tutaj

W dniu 29.07.2012 roku odbędą się tradycyjne Łysogórki. To już ich trzecia (z pięciu) edycja, jaka zostanie rozegrana podczas tego lata. Przypominamy, że wyścig rozpoczyna się o godz. 11.00 (najpierw startują grupy najmłodsze). Zgłoszenia można wysyłać drogą elektroniczną - prosimy o przesyłanie e-maili co najmniej dwa dni przed zawodami. Adres: adres aesculap@interia.pl. Formularze zgłoszeniowe (tam zaznaczono dane jakie są potrzebne w zgłoszeniu) dostępne są na naszej stronie internetowej (http://www.aesculap.com.pl/lysogorki_x.html). Można się również zapisać dniu zawodów, na Łysej Górze (przy kawiarni na szczycie) od godz. 9.00 do 10.30. Uwaga! Nowość!

Więcej informacji tutaj

Ostatnio popełniłem i pokazałem Wam filmy o tematyce typowo turystycznej. Opowiedziałem co wyprawiam na rowerze podczas swoich urlopów - na wyprawach. Dotknąłem także problemu bezpieczeństwa na ścieżkach bądź też drogach dla rowerów, jakości tych ścieżek, czy też po prostu aktualnego stanu infrastruktury rowerowej W Jeleniej Górze i okolicach. Dzisiaj zmieniam temat... Mieszkam w pięknym miejscu. Jelenia Góra leży w kotlinie o tej samej nazwie; otoczona jest: od południa Karkonoszami, od wschodu Rudawami Janowickimi, od północy Górami a od zachodu Górami Izerskimi. We wszystkich tych pasmach można się zajeździć na rowerze górskim na śmierć.

Więcej informacji tutaj

W dziale TV Aesculap jest już dostępny pierwszy odcinek serialu o ścieżkach rowerowych w Jeleniej Górze i okolicach, który zaplanowałem wyprodukować podczas wakacji. Będzie ich około trzech. Tak naprawdę zacząłem nieco wcześniej (w zeszłym roku nakręciłem film o ścieżce z Jeleniej do Maciejowej). Realizacja ta ma za zadanie pokazania aktualnego stanu ścieżek 0 ich walorów i wad. Zdjęcia są opatrzone moim, brzmiącym być może dla niektórych zbyt subiektywnie, komentarzem. Ale w końcu jestem rowerzystą, który jak wszyscy lubi sobie czasem ponarzekać na nierówne drogi. MR.

Więcej informacji tutaj

Wyjechałem z Jeleniej Góry, a właściwie z Łysej Góry w dniu 27 czerwca 2012 roku ( z Jeleniej wieczorem - spałem na Łysej). Start o godz. dziewiątej. Rozpocząłem filmowanie w Lubomierzu, ładnym miasteczku, znanym ostatnio z Festiwali Komedii Filmowych, a w szczególności z Muzeum Kargula i Pawlaka - postaci z filmu Sami Swoi. Na ścieżkę Odra-Nysa wjechałem po przekroczeniu granicy na Nysie - w Zgorzelcu. Po obiedzie i załatwieniu formalności związanych z ubezpieczeniem, wjechałem na chwilkę do centrum Goerlitz. Jest to szóste co do wielkości miasto Saksonii. Siedziba biskupów: ewangelickiego i katolickiego. Dawniej tworzyło jedno miasto wraz z Zgorzelcem. Görlitz jest jednym z niewielu niemieckich miast tej wielkości niezniszczonych podczas II wojny światowej. Relacja filmowa z wyprawy rowerowej.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo