Wiadomości z czerwca 2012

Na starcie crossu w dniu dzisiejszym stanęło ponad sześćdziesięciu zawodników z całego Dolnego Śląska a także z Czech. Przybyło sporo kibiców. Zawodów terenowych na krótkich dystansach nie ma zbyt wiele w kalendarzu imprez... Cieszymy się zatem, że w Górach Kaczawskich pojawiają się kolarze co miesiąc. I to kolarze znakomicie jeżdżący. Trasa jest wymagająca.

Więcej informacji tutaj

Planujemy otwarcie pola namiotowego na Łysej Górze jak również miejsca na ustawienie kamperów, przyczep, naczep karawaningowych. Przewidziana lokalizacja - w sąsiedztwie stajni "Awista" - z pięknym widokiem na Góry, Pogórze Kaczawskie i Karkonosze. Więcej napiszemy już wkrótce.

img

SN i SKS AESCULAP wydzierżawi lokal na bar na terenie Łysej Góry. Lokal ten mieści się w budynku pośrodku stoku, tuż przy wyciągach narciarskich. Powierzchnia użytkowa (z kilkoma pomieszczeniami - zaplecze, sala konsumpcyjna) - 133,5 m kw. Do sali przylega taras o pow. ok. 70 m kw. Kontakt w tej sprawie - przed obejrzeniem w naszym biurze w Jeleniej Górze, ul. Wojska Polskiego 18/1 lub telefonicznie 757645604; ew. mailowo: aesculap@interia.pl.'

W ostatnią niedzielę czerwca - 24.06.2012 - w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów im Teresy i Stanisława Rażniewskich odbędzie się druga edycja cyklu zawodów rowerowych w kolarstwie górskim "Łysogórki 2012". Start pierwszej grupy wiekowej odbędzie się o godz. 11.00.

Więcej informacji tutaj

W Kielcach, w dniach 4 - 6.06.2012 roku, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych (stowarzyszenia, którego jesteśmy członkem). PSNiT jest organizacją, której celem statutowym jest inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań na rzecz rozwoju ośrodków rekreacyjno-sportowych i turystycznych, w szczególności stacji narciarskich i turystycznych oraz reprezentowanie interesów tej branży wobec władz, urzędów i innych organizacji. Głównym tematem konferencji było bezpieczeństwo i ratownictwo na zorganizowanych terenach narciarskich.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo