Wiadomości z maja 2012

Dzień był piękny - pogoda dopisała , nie było ani za zimno, ani za gorąco. W sam raz! Trasa sucha. Pierwszą odsłonę naszego serialu letniego możemy zaliczyć do udanych. Nie brakowało kibiców ustawionych wzdłuż trasy. W majowych Łysogórkach brało udział ponad pięćdziesięciu zawodników z takich miejscowości jak: Lubawka, Rakowice Wielkie, Bielawa, Bolesławiec, Bielawa, Jawor, Jeżów, Sudecki, Semily (Czechy), Kamienna Góra, Olszyna, Szczawno Zdrój, Jelenia Góra, Piechowice, Kowary, Łomnica, Bolków.

Więcej informacji tutaj

W ostatnią niedzielę maja - 27.05.2012 - w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów odbędzie się pierwsza edycja cyklu zawodów rowerowych w kolarstwie górskim "Łysogórki MTB 2012". Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross-country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Odbywają się one na zamkniętej pętli na terenie mikrostacji i w okolicy. Start pierwszej grupy wiekowej rozpoczyna się w każdych zawodach o godzinie 11:00. W zawodach mogą startować amatorzy jak również zawodnicy z licencją.

Więcej informacji tutaj

Zmieniłem gruntownie dział TV Aesculap. Trochę pracy to kosztowało, ale warto było... Teraz macie łatwiejszy dostęp do filmów, a mnie sprawniej idzie administrowanie i publikacja. Do tej pory newsy video prezentowałem w HTML-u. Teraz filmy są dostępne na maszynie Bloggera. A więc w zasadzie mamy nowy serwis - jeden z trzech (podobnie jak "Pogoda - Łysa Góra" i "Wiadomości Aesculapa"). Bardzo łatwo surfuje się po jego zawartości. W ogromnej większości są to filmy, które wysyłam na serwer Youtube - jest ich tam duża ilość - 481 szt. Nieco mniej na Dailymotion i vimeo. Na samym Youtube do tej pory moje filmy zostały wyświetlone 711312 razy. Jak zawsze zapraszam gorąco do oglądania. Adres: tv-aesculap.blogspot.com'

W dniu 13 maja 2012 roku odbyły się w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Kolarstwie Górskim, które są jednocześnie eliminacjami do XVII Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP 2012. Organizatorem Regionalnym jest Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap, a Głównym Organizatorem zawodów jest Wydawnictwo oraz Stowarzyszenie Family Cup. Zawody rozgrywane były konkurencji - wyścig terenowy (cross country). Pogoda w sumie nam sprzyjała. Deszcz nie padał, na trasie było w miarę sucho, kolarze mieli dobre warunki do jazdy. Bardzo zimno!

Więcej informacji tutaj

Bywalcy stajni Awista skorzystali dzisiaj z pięknej pogody i dosiedli swoich rumaków. Na czworobocznym placu odbywały się przez cały dzień lekcje jazdy konnej prowadzone przez naszych instruktorów. Łysa Góra już ładna, kolorowa - gdzie nie spojrzeć... świeża wiosenna zieleń panuje... Odwiedziło nas podczas długiego majowego weekendu sporo osób. Jutro także spodziewamy się nowych gości. Oby tylko pogoda wytrzymała. Popatrzmy chwilkę na uczestników stajni i posłuchajmy przy tym ładnej muzyki. Nasze koniki bardzo się starały; niosły jeźdźców z należyta uwagą a jednocześnie z wdziękiem pozowały do zdjęć :)

Więcej informacji tutaj

Jedziemy jedną z najciekawszych widokowo ścieżek rowerowych w Sudetach Zachodnich. Ścieżką z prawdziwego zdarzenia, taką dobrze wybudowaną, specjalnie dla rowerzystów; a nie wytyczoną za pomocą tabliczek i znaków namalowanych za unijne pieniądze na drzewach, które znikają jak kamfora przez wybryki chuligańskie czy warunki atmosferyczne, blakną na korze. A Ty rowerzysto dalej radź sobie sam... A więc - wiedzie ona początkowo wzdłuż szosy Jelenia Góra - Karpacz - przecina Wzgórza Łomnickie, i prowadzi wzdłuż rzeczki Łomnica oraz miejscowość o tej samej nazwie do pałaców w Łomnicy i Wojanowie. A dalej malowniczą drogą nad Bobrem, pod Górami Sokolimi, przez Trzcińsko do Janowic Wielkich.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo