Wiadomości z kwietnia 2012

W dniu 13 maja 2012 roku odbędą się w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Kolarstwie Górskim, które są jednocześnie eliminacjami do XVII Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP 2012. Organizatorem Regionalnym jest Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap, a Głównym Organizatorem zawodów jest Wydawnictwo Family Cup Sp. z o.o., Stowarzyszenie Family Cup. Zawody rozgrywane będą w jednej konkurencji - wyścig terenowy (cross country).

Więcej informacji tutaj

W dniu 22.04.2012 r. uczestnicy Aesculapa przyjechali na Łysą Górę, po raz ostatni w tym sezonie, aby wziąć udział w tradycyjnej uroczystości. Jak każdego roku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa wśród dzieci i instruktorów, wręczenie nagród, dyplomów i medali. Powitano gości, członków honorowych SN i SKS AESCULAP, Teresę Rażniewską, Krystynę Szemplińską i Mieczysława Bogdaszewskiego. Na spotkanie przybyła także czołowa alpejka, wielokrotna mistrzyni kraju, reprezentantka Polski i olimpijka - Katarzyna Karasińska (od dziecka reprezentuje Aesculapa).

Więcej informacji tutaj

Powtarzamy informację o zebraniu! W dniu 22 kwietnia 2012 roku odbędzie się na Łysej Górze (w sali konferencyjnej) Nadzwyczajne Walne Zebranie SN i SKS AESCULAP. Pierwszy termin zebrania - godz. 8.00. Drugi termin - godz. 8.15. Zapraszamy wszystkich naszych członków. Po zakończeniu zebrania (ok. godz. 10.00) odbędzie się uroczystość zakończenia sezonu 2011/2012 (podsumowanie współzawodnictwa uczniów i instruktorów, wręczenie nagród i medali; ognisko i jazda konna). Uwaga!!! Zbiórka przed wyjazdem na Łysą Górę nietypowo - o godz. 7.30 na D.A. w Jeleniej Górze. Instruktorzy zbierają się o godz. 7.15.

Z przyjemnością i wielką satysfakcją informuję, że została wydana niezwykle cenna książka o sportowcach z naszego regionu. Dokumentuje ona dzieje sportu na ziemi jeleniogórskiej po 1945 r. Dwadzieścia dziewięć rozdziałów monografii jest dziełem dwudziestu dwóch autorów. Publikacja ta została wydana przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalne - Książnica Karkonoska, a zrealizowało Wydawnictwo Poligrafia AD REM oraz Dział Informatyki i Digitalizacji Zbiorów Książnicy Karkonoskiej. Na kartach tego dzieła znalazły się sylwetki naszych zawodników oraz opis działalności Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap (w tym osiągnięcia szkoleniowe, jak i dorobek w postaci własnej bazy szkoleniowej - Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów im. Teresy i Stanisława Rażniewskich).

Więcej informacji tutaj

Trwa wieloletnia współpraca pomiędzy SITN a naszą szkołą narciarską. Polega ona między innymi na udziale naszych instruktorów w centralnych imprezach SITN, kursokonferencjach Instruktorów Wykładowców, organizacji Zawodów i Egzaminów Regionalnych na terenie naszej bazy szkoleniowej - w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów im. Teresy i Stanisława Rażniewskich. Ponadto Aesculap promuje nieustannie SITN poprzez publikację materiałów dotyczących imprez narciarskich (również wyżej wymienionych) w postaci filmów, fotografii i artykułów na łamach naszego serwisu. Do tej pory materiały te były dość rozproszone na naszej przepastnej stronie (istnieje ona od 2000 roku). Daleko w historii newsów. Wpadłem na pomysł wyciągnięcia z archiwum i zebrania wszystkich publikacji na temat SITN w jednym miejscu - w nowym dziale zatytułowanym "SITN i my".

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo