Wiadomości z marca 2012

Podobnie jak w poprzednich latach przygotowywaliśmy się do tych zawodów, ćwicząc ewolucje i startując w imprezach Aesculapa rozgrywanych na Łysej Górze w trakcie całego minionego sezonu. Z pewnym trudem skompletowaliśmy drużynę. SITN wymaga aby szkoły narciarskie z licencją A+B zgłaszały po 5 osób. Mogą jechać również pomocnicy, którzy zakwalifikowali się wcześniej w zawodach regionalnych. Kilka osób z naszej szkoły zajęło miejsca w pierwszych dziesiątkach (warunek kwalifikacji).

Więcej informacji tutaj

Mijający właśnie tydzień był udany dla naszej zawodniczki. Na zakończenie sezonu dwa razy stawała na podium. W poniedziałek i wtorek startowała w międzynarodowych mistrzostwach Republiki Słowackiej (w Jasnej), gdzie zajęła 4-te miejsce w slalomie i 3-cie w slalomie gigancie. Natomiast dzisiaj wygrała slalom w międzynarodowych mistrzostwach Republiki Czeskiej (w Szpindlerowym Młynie). Serdecznie Gratulujemy! Szczegółowe wyniki na stronie FIS

Zawodniczka SN i SKS AESCULAP Katarzyna Karasińska po raz kolejny zdobyła tytuł mistrzyni Polski w slalomie. Mistrzostwa odbyły się w dniach 16-18 marca 2012 roku. Wczoraj wieczorem rozmawiałem z Kasią na facebookowym czacie. Mamy informacje z pierwszej ręki... Nasza zawodniczka opisała w tych oto słowach słowach wydarzenia w Krynicy: "Z przyjemnością chciałam poinformować,że na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Krynicy w dniach 16-18 marca..."

Więcej informacji tutaj

W dniu 11.03.2012 odbyła się tradycyjna coroczna maskarada. Uczestnicy Szkoły Narciarskiej Aesculap zakończyli sezon narciarski. Dzisiaj poprzebierali się w najrozmaitsze stroje i zjeżdżali na nartach z Łysej Góry w Górach Kaczawskich. Popatrzmy... Choć pogoda rano była paskudna nasi narciarze nie zrazili się tym bynajmniej. Chociaż byli tacy, których deszczyk zdenerwował nieco :) Wrócili nawet wcześniej do domu z tego powodu. Rozumiemy... Ci wytrwali, którzy zostali dłużej (zajęcia były prowadzone do punkt pierwszej) zostali nagrodzeni wspaniałą pogodą. Wyszło słońce!!! <a data-cke-saved-href="http://newsy-aesculap.blogspot.com/2012/03/w-dniu-11.html" href="http://newsy-aesculap.blogspot.com/2012/03/w-dniu-11.html" targe>>>'

W dniu 22 kwietnia 2012 roku odbędzie się na Łysej Górze (w sali konferencyjnej) Nadzwyczajne Walne Zebranie SN i SKS AESCULAP. Pierwszy termin zebrania - godz. 8.00. Drugi termin - godz. 8.15. Zapraszamy wszystkich naszych członków. Po zakończeniu zebrania odbędzie się uroczystość zakończenia sezonu 2011/2012 (podsumowanie współzawodnictwa uczniów i instruktorów, wręczenie nagród i medali).

Przypominamy naszym uczestnikom, że jutro i pojutrze zajęcia odbędą sie zgodnie z planem zajęć - patrz plan zajęć dostępny od początku sezonu na naszej stronie. Jutro - zajęcia techniki oraz sprawdzian dla tych osób, które nie brały udziału w sprawdzianie tydzień temu. A w niedzielę odbędzie sie tradycyjna coroczna maskarada. Przebieramy się i jeździmy na nartach tego dnia!

W dniu 4 marca 2012 roku odbyły sie na Łysej Górze tradycyjne zawody rodzinne, w których brały udział dzieci i ich rodzice ze Szkoły Narciarskiej Aesculap. Przeprowadzono jeden przejazd slalomu giganta. Jest to tradycyjna impreza. Odbywa się ona każdego roku. W skład rodzinnych zespołów wchodzą na przykład: mama i syn lub tata i córka. Jak zwykle w takich wypadkach rywalizacja była duża, a wyścigi wyzwalały wiele emocji.

Więcej informacji tutaj

logo logo logo logo logo logo