uY6oygmjb0y64N2.jpg

03.03.2019 - Zawody Skrzat i Rodzinne

Wiele emocji i niezapomnianych wrażeń czekało na nas dzisiaj w Czarnowie, gdzie rozgrywane były Zawody „Skrzat” i „Rodzinne”.

Najmłodsi narciarze, którzy jesienią ubiegłego roku, rozpoczęli swoją przygodę z narciarstwem, stanęli na starcie i wzięli udział w pierwszych w swoim życiu zawodach. Ich starsi koledzy i koleżanki również ścigali się na trasie slalomu giganta i rywalizowali między sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Na trasie było dosyć miękko z uwagi na dodatnie temperatury i wiosenną aurę.

Na pierwszy „ogień” ruszyły SKRZATY - dziewięciu zawodników w wieku 6 – 8 lat. Za nimi wystartowały dzieci ze swoimi rodzicami/opiekunami. W zawodach rodzinnych na ostateczny wynik składa się suma czasu z przejazdu dziecka i rodzica.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i słodycze a wszyscy zawodnicy dostali medale i dyplomy. Wyróżniono także rodziców, najlepszy czas wśród kobiet należał do Agnieszki Augustyniak a wśród mężczyzn rywali zdeklasował Wojciech Ptak.

Szczegółowe wyniki znajdują się w załącznikach poniżej.

Serdeczne podziękowania należą się całej ekipie tj. rodzicom i instruktorom, którzy włączyli się w przygotowania i obsługę zawodów. Jedni ustawiali slalom, mierzyli czasy, przyjmowali zgłoszenia i opłaty startowe. Inni odpowiedzialni byli za fotografowanie i dekorowanie zawodników. Jednym słowem wszyscy pracowali aby nasi milusińscy mogli wystartować. Oczywiście adrenalina udzielała się nie tylko dzieciom ale także rodzicom, którzy już od kilku dni przygotowywali się do startu aby nie wypaść słabiej od swoich pociech.

Dziękujemy także Superstacja Czarnów za udostępnienie terenu oraz miłe przyjęcie nie tylko w dniu zawodów ale także przez cały sezon.

Jeszce raz gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Zawody są realizowane w ramach zadania pn. „Wychowanie przez góry dla gór” i współfinansowane przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze.

Joanna Ceglińska


Fot. Beata Kochlewska, Sebastian Kochlewski, Michał Zielonka, Monika Ptak.

  • Wyniki - Zawody Rodzinne 2019.pdf
  • Wyniki - ZAWODY SKRZAT 2019.pdf
  • Zawody Rodzinne 2019.pdf
  • Zawody Skrzat 2019.pdf
logo logo logo logo logo logo