dUkmIGHZaGc5KUy.jpg

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia w sezonie 2018/2019.

Pojechaliśmy do Karpacza, gdzie część z naszych uczestników wystartowała w Mistrzostwach Karkonoszy o Puchar Burmistrza Karpacza.

Szczegółowe wyniki dostępne będą na stronie organizatora https://www.karpacz.pl/

Osoby, które nie zdecydowały się na start, jeździły na stoku Euro.

Gratulujemy wszystkim dzieciom dobrej kondycji i życzymy dalszych sukcesów.

Po całym sezonie pracy przyszła pora na zasłużony odpoczynek.

Widzimy się na uroczystym podsumowaniu sezonu 14 kwietnia.

Czytaj więcej

JjBrSTgPd4ALyBf.JPG

Po całym sezonie ciężkiej pracy i nauki jazdy na nartach, przyszła pora na zabawę i wygłupy.  Nasi narciarze poprzebierani w księżniczki, judoków, królów, rycerzy i różne przyjazne zwierzaki, "balowali" dzisiaj na trasie alpejskiej w Superstacja Czarnów.

Jutro  jedziemy na zajęcia do Karpacza. Koszt karnetu 60 zł.

Zbiórka na Kauflandzie o godz.7:50.


Poniżej galeria od Michał Zielonka i Joanna Ceglińska.

Czytaj więcej

Jutro ostatni raz w tym sezonie jeździmy w Superstacja Czarnów. Czekają nas zajęcia na wesoło i coroczny bal przebierańców.

W niedzielę natomiast jedziemy do Karpacza. Chętni wystartują w Zawodach o Puchar Burmistrza Karpacza, pozostałe grupy będą miały normalne zajęcia. Koszt karnetu to 60 zł http://karpaczskiarena.pl/cennik-skiarena-karpacz/.
Zawodnikom przypominamy o konieczności dostarczenia zgody na start.
Zbiórka na Kauflandzie o godz.8:00.

Czytaj więcej

uY6oygmjb0y64N2.jpg

Wiele emocji i niezapomnianych wrażeń czekało na nas dzisiaj w Czarnowie, gdzie rozgrywane były Zawody „Skrzat” i „Rodzinne”.

Najmłodsi narciarze, którzy jesienią ubiegłego roku, rozpoczęli swoją przygodę z narciarstwem, stanęli na starcie i wzięli udział w pierwszych w swoim życiu zawodach. Ich starsi koledzy i koleżanki również ścigali się na trasie slalomu giganta i rywalizowali między sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Na trasie było dosyć miękko z uwagi na dodatnie temperatury i wiosenną aurę.

Na pierwszy „ogień” ruszyły SKRZATY - dziewięciu zawodników w wieku 6 – 8 lat. Za nimi wystartowały dzieci ze swoimi rodzicami/opiekunami. W zawodach rodzinnych na ostateczny wynik składa się suma czasu z przejazdu dziecka i rodzica.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i słodycze a wszyscy zawodnicy dostali medale i dyplomy. Wyróżniono także rodziców, najlepszy czas wśród kobiet należał do Agnieszki Augustyniak a wśród mężczyzn rywali zdeklasował Wojciech Ptak.

Szczegółowe wyniki znajdują się w załącznikach poniżej.

Serdeczne podziękowania należą się całej ekipie tj. rodzicom i instruktorom, którzy włączyli się w przygotowania i obsługę zawodów. Jedni ustawiali slalom, mierzyli czasy, przyjmowali zgłoszenia i opłaty startowe. Inni odpowiedzialni byli za fotografowanie i dekorowanie zawodników. Jednym słowem wszyscy pracowali aby nasi milusińscy mogli wystartować. Oczywiście adrenalina udzielała się nie tylko dzieciom ale także rodzicom, którzy już od kilku dni przygotowywali się do startu aby nie wypaść słabiej od swoich pociech.

Dziękujemy także Superstacja Czarnów za udostępnienie terenu oraz miłe przyjęcie nie tylko w dniu zawodów ale także przez cały sezon.

Jeszce raz gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Zawody są realizowane w ramach zadania pn. „Wychowanie przez góry dla gór” i współfinansowane przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze.

Joanna Ceglińska


Fot. Beata Kochlewska, Sebastian Kochlewski, Michał Zielonka, Monika Ptak.

Czytaj więcej

NGVkg13AF5FXuYx.jpg

Dzisiaj komisja składająca się instruktorów: Joanna Ceglińska, Monika Cieślak i Piotr Wolski oceniała wszystkich uczestników z jazdy stylowej.

W trakcie całego sezonu poszczególne grupy ćwiczyły różne ewolucje z programu nauczania SITN PZN, jedni uczyli się ich od podstaw a bardziej zaawansowani doskonalili sylwetkę i precyzyjność wykonania skrętów.

Analogiczny sprawdzian został przeprowadzony na początku sezonu w dniu 23.12.2018.

W załączniku znajdują się wyniki z trzech wybranych ewolucji oraz zdjęcia od Joanna Ceglińska, Jacek Gajdamowicz, Piotr Wolski.


Jutro natomiast, przy współudziale Urzędu Miasta Jelenia Góra, organizujemy zawody dla najmłodszych "Skrzat 2019" oraz "Zawody Rodzinne". Start o godz. 9:00 w Superstacja Czarnów.

Szczegóły w regulaminach dostępnych poniżej w załącznikach.

Z przyczyn organizacyjnych odjazd busa będzie w dniu jutrzejszym o pół godziny wcześniej tj. 7:30.


Do zobaczenia.


Czytaj więcej

W marcu mamy jeszcze w planie dwa weekendy zajęć:
2.03 - sprawdzian z jazdy stylowej (Superstacja Czarnów, odjazd busa z Kauflandu o godz. 8:00)
3.03 - Zawody Skrzat i Rodzinne (Superstacja Czarnów, odjazd busa pół godziny wcześniej tj. 7:30)
9.03 - Bal Przebierańców (Superstacja Czarnów, odjazd busa o godz. 8:00)
10.03 - zajęcia narciarskie na stoku Euro w Karpaczu oraz udział reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Karkonoszy o Puchar Burmistrza Karpacza (godziny zostaną podane w przyszłym tygodniu).
Więcej informacji na zajęciach u kadry instruktorskiej.

Czytaj więcej

YhdYBqUbugo9Cy1.jpg

W sobotę dziewięcioosobowa reprezentacja Aesculapa wystartowała w zawodach o Puchar Klubu Sportowego Szrenica. Na trasie slalomu giganta, który został ustawiony na Hali Szrenickiej, wystartowało łącznie 70 zawodników.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy następujące miejsca: Szymon Grabiński - 4, Marek Nadzieja - 6, Zuzia Bartoszek - 5, Mateusz Cegliński - 2, Kuba Ptak - 8, Igor Garczyński- 9, Sławek Wolski - 9, Gabrysia Wolska - 4 (ze stratą do miejsca trzeciego 0,02 sekundy), Jan Nadzieja - 4   (szczegółowe wyniki znajdują się w załączniku poniżej).

Na stoku Puchatek odbywał się w tym czasie organizowany przez telewizję TVN, który również odwiedziliśmy.Czytaj więcej

logo logo logo logo logo logo